Put.io - sieciowa przechowalnia filmów i muzyki z P2P

Put.io - sieciowa przechowalnia filmów i muzyki z P2P
16.10.2009 15:30
Put.io - sieciowa przechowalnia filmów i muzyki z P2P
Źródło zdjęć: © IDG

Trwają wewnętrzne testy usługi sieciowej Put.io, która reprezentuje innowacyjne podejście do korzystania z zasobów sieci bezpośredniej wymiany plików. Użytkownik płaci za 50 GB miejsca na serwerze, na które może pobierać media z Internetu - z RapidShare i BitTorrenta - a następnie odtwarzać je w postaci transmisji strumieniowej bezpośrednio w przeglądarce.

Put.io - http://put.io/ to dzieło tureckiej firmy działającej w Stambule. Nie wiadomo na razie, kiedy usługa zostanie uruchomiona - obecnie przechodzi stadium wewnętrznych testów, a wkrótce ma ruszyć program testów, do których zostaną zaproszone wybrane osoby. Redaktorzy serwisu TechCrunch mieli okazję sprawdzić możliwości Put.io.

Użytkownik usługi może wskazać, którymi treściami dostępnymi w sieci BitTorrent lub w serwisach typu RapidShare jest zainteresowany, a Put.io pobierze je automatycznie i zmagazynuje na serwerze. Co więcej, usługa obsługuje wątki RSS, dzięki czemu może śledzić nowości ukazujące się we wspomnianych źródłach.

Pobieranie plików będzie następować niemal błyskawicznie - zniknie bowiem ograniczenie w postaci przepustowości łącza internetowego użytkownika. Usługa Put.io będzie dostępna przez urządzenia mobilne, a pliki zmagazynowane na koncie będzie można też przekonwertować do formatu MP4. by odczytał je iPhone.

Zmagazynowane pliki można odtwarzać bezpośrednio w oknie przeglądarki, bez potrzeby pobierania ich na dysk komputera, jak również dzielić się nimi ze znajomymi.

Koszt użytkowania usługi pozostaje nieznany.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)