Push Gmail nareszcie dla iPhone'a

Push Gmail nareszcie dla iPhone'a

Push Gmail nareszcie dla iPhone'a
Źródło zdjęć: © iPhoneBlog.pl
24.09.2009 11:35, aktualizacja: 28.09.2009 10:28

Oficjalny blog Google Mobile poinformował, że funkcja Push Gmail jest już wspierana przez iPhone'a. Została zintegrowana z już istniejącą usługą Google Sync, która do tej pory obsługiwała jedynie kontakty i kalendarz. "Używając Google Sync możesz teraz odbierać swoje wiadomości Gmail bezpośrednio na iPhone'ie, a stałe połączenie zapewni Ci natychmiastowe odbieranie wiadomości, niezależnie od tego gdzie jesteś i co robisz" - twierdzą autorzy

Oficjalny blog Google Mobile poinformował, że funkcja Push Gmail jest już wspierana przez iPhone'a. Została zintegrowana z już istniejącą usługą Google Sync, która do tej pory obsługiwała jedynie kontakty i kalendarz. "Używając Google Sync możesz teraz odbierać swoje wiadomości Gmail bezpośrednio na iPhone'ie, a stałe połączenie zapewni Ci natychmiastowe odbieranie wiadomości, niezależnie od tego gdzie jesteś i co robisz" - twierdzą autorzy.

Obraz
© (fot. iPhoneBlog.pl)

Google Sync działa z natywną aplikacją e-mail w telefonie, nie trzeba więc dodatkowo nic instalować. Jeżeli jesteś zainteresowany synchronizacją tylko wiadomości e-mail, na przykład bez synchronizacji kalendarza, czy kontaktów, to Google Sync bez problemu Ci to umożliwi. Usługa pozwala na synchronizację tych trzech elementów w dowolnych kombinacjach.

Jest jednak jedno "ale". Google Sync działa na bazie Microsoft Exchange ActiveSync, a większość urządzeń, w tym iPhone, obsługuje tylko jedno konto EAS w danym czasie. Jeżeli więc używasz EAS do odbierania poczty z innego konta, to Google Sync staje się dla ciebie bezużyteczne. Reszta może się cieszyć.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)