PTPT: alternatywny interfejs dla tabletów z Androidem

PTPT: alternatywny interfejs dla tabletów z Androidem

PTPT: alternatywny interfejs dla tabletów z Androidem
Źródło zdjęć: © heise-online.pl
15.02.2011 14:57, aktualizacja: 15.02.2011 15:09

Firma ExB petitpetit zaprezentowała w Barcelonie pierwszą wersję beta opracowanego samodzielnie alternatywnego interfejsu dla Androida o nazwie PTPT. Obsługiwany wielodotykowo interfejs jest przeznaczony dla wielkoformatowych smartfonów z Androidem oraz tabletów. Ma on łączyć dane użytkowe z aplikacji i systemu plików na jednym pulpicie, tak by zapewnić do nich szybki dostęp.

*Firma ExB petitpetit zaprezentowała w Barcelonie pierwszą wersję beta opracowanego samodzielnie alternatywnego interfejsu dla Androida o nazwie PTPT. *

Obsługiwany wielodotykowo interfejs jest przeznaczony dla wielkoformatowych smartfonów z Androidem oraz tabletów. Ma on łączyć dane użytkowe z aplikacji i systemu plików na jednym pulpicie, tak by zapewnić do nich szybki dostęp.

Obraz
© Przeznaczony dla Androida interfejs PTPT kojarzy zdjęcia z miejscami i osobami (fot. heise-online.pl)

W tym celu oprogramowanie w dużej mierze automatycznie grupuje wszystkie dane użytkowe w czterech kategoriach: People, Things, Places i Time (ludzie, rzeczy, miejsca i czas). Informacje da się według tych kategorii filtrować, sortować i zestawiać ze sobą kontekstowo. Ma to pozwolić użytkownikowi na łatwiejsze wykorzystanie zgromadzonych danych niż w przypadku korzystania z hierarchicznych modeli grupowania. Przykładowo, za pośrednictwem wybranego kontaktu, klikając określoną kategorię, znajdzie on odpowiednie zdjęcia, które następnie może posortować chronologicznie. Jeśli zestawi się kontekstowo dwie osoby, oprogramowanie potrafi między innymi wyłowić wspólne wątki w korespondencji e-mailowej.

Obraz
© Interfejs petitpetit nadaje się przede wszystkim dla większych urządzeń z Androidem takich jak 5-calowy smartfon Dell Streak (fot. heise-online.pl)

Wersja beta oprogramowania wkrótce pojawi się na stronie WWW producenta. PTPT jest zgodny z Androidem w wersjach od 1.6 do 2.3. niestety na dostarczanym przez Google'a dla tabletów Androidzie 3.0 Honeycomb interfejs nie działa.

Wariant oprogramowania dla Windows, który firma ExB petitpetit przedstawiła już na ubiegłorocznych targach Mobile World Congress i później opublikowała w ramach zamkniętej bety, nie jest już rozwijana. W tym momencie prace skupiają się wyłącznie na edycji dla Androida.

wydanie internetowe www.heise-online.pl

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)