PSP, czyli telewizor w kieszeni

PSP, czyli telewizor w kieszeni

PSP, czyli telewizor w kieszeni
18.07.2007 14:00, aktualizacja: 18.07.2007 16:25

Koncern Sony zapowiedział wprowadzenie do oferty nowego dodatku do PSP. Będzie to cyfrowy tuner, umożliwiający przekształcenie PlayStation Portable w przenośny telewizor.

Koncern Sony Computer Entertainment zapowiedział wprowadzenie do oferty nowego dodatku do przenośnej konsoli PSP. Będzie to cyfrowy tuner, umożliwiający przekształcenie PlayStation Portable w przenośny telewizor.

Urządzenie obsługuje popularny w Japonii cyfrowy format telewizyjny OneSeg ( obecnie korzystają z niego głównie posiadacze telefonów komórkowych z wbudowanymi tunerami ). Będzie ono umożliwiało oglądanie na ekranie PSP transmisji telewizyjnych w rozdzielczości 320 x 240 pikseli. Tuner ma też być wyposażony w wyjście wideo, dzięki czemu obraz z tunera będzie można obejrzeć na większym ekranie. Urządzenie współpracować będzie z zapowiedzianymi niedawno przez Sony konsolami PSP drugiej generacji.

Warto zaznaczyć, że programy telewizyjne w formacie OneSeg na razie dostępne są jedynie w Japonii - nie wiadomo, czy Sony planuje wprowadzenie do oferty innych wersji tunera, obsługujących wykorzystywane w innych krajach standardy telewizji mobilnej.

Cena urządzenia, które do sklepów trafić ma w połowie września, ustalona została na ok. 55 USD.

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)