Przyłapani na piractwie komputerowym

Przyłapani na piractwie komputerowym19.08.2008 19:35
Przyłapani na piractwie komputerowym
Źródło zdjęć: © policja.pl

Policjanci zlikwidowali proceder nielegalnego handlu poprzez Internet pirackimi kopiami systemów operacyjnych, którym zajmowała się jedna z warszawskich firm...

288768636821387411
Źródło zdjęć: © (fot. policja.pl)

Policjanci z sekcji do walki z przestępczością gospodarczą komendy na warszawskiej Ochocie prowadzący działania wymierzone przeciwko osobom zajmującym się piractwem komputerowym zlikwidowali proceder nielegalnego handlu poprzez Internet pirackimi kopiami systemów operacyjnych, którym zajmowała się jedna z warszawskich firm. Funkcjonariusze zatrzymali 4 osoby i zabezpieczyli ponad 1000 płyt oraz półprofesjonalny sprzęt służący do pakowania i foliowania nośników.

Policjanci natrafili niedawno ślad pewnej firmy, która w swojej ofercie posiadała systemy operacyjne sprzedawane po znacznie niższych cenach niż u konkurencji. Na nośnikach i dołączonych do nich opakowaniach widniało logo producenta sugerujące, iż produkt jest oryginalny.

288768636821584019
Źródło zdjęć: © (fot. policja.pl)

W minionym tygodniu policjanci przystąpili do akcji. W południe zapukali do drzwi siedziby firmy mieszczącej się przy ulicy Batorego w Warszawie. Tam dokonali oni zatrzymania jej właściciela oraz trzech pracowników - do policyjnej celi trafili 52-letni Krzysztof T., 24-letni Michał N., 19-letni Michał W. oraz 24-letni Jakub Ć. Zabezpieczono również ponad 100. sztuk „pirackich" płyt oraz półprofesjonalny sprzęt służący do foliowania i pakowania nośników.

Wszyscy podejrzani mężczyźni przyznali się do prowadzenia nielegalnego procederu. Straty producenta systemu operacyjnego szacuje się na kilkadziesiąt tysięcy złotych. Za kradzież cudzej własności intelektualnej grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)