Przychody ze sprzedaży gier z serii Rock Band przekroczyły miliard USD

Przychody ze sprzedaży gier z serii Rock Band przekroczyły miliard USD
Źródło zdjęć: © RockBand

27.03.2009 13:30, aktual.: 27.03.2009 16:41

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Gry muzyczne cieszą się ogromną popularnością. Potwierdzeniem tych słów są informacje opublikowane przez firmę NPD, z których wynika, że wpływy ze sprzedaży gier z serii Rock Band przekroczyły miliard USD.

Połączenie świata gier i muzyki daje od dłuższego czasu bardzo dobre efekty. Dużą popularnością cieszą się między innymi taki serie jak SingStar (dla miłośników popisów wokalnych) czy też Guitar Hero (dla fanów gry na gitarze). Interesującym podejściem do tematu wykazała się firma Harmonix. Stworzyła ona bowiem serię gier Rock Band, które zapewniają graczom możliwość wcielenia się w zespół muzyczny. Warto dodać, że gry z tej serii są dostarczane z kontrolerami pełniącymi rolę perkusji, gitary oraz mikrofonu.

Obraz
© Kadr z gry Rock Band (fot. Harmonix Music System)

Tego typu formuła okazała się bardzo atrakcyjna dla odbiorców. Firma NPD poinformowała, że wpływy ze sprzedaży gier z serii Rock Band, obecnej na rynku od 200. roku, przekroczyły już miliard USD. Nadzieję na poprawę tych wyników, stwarza między innymi fakt, iż Harmonix udostępnia klientom za pośrednictwem Internetu kolejne utwory za dodatkową opłatą. Według NPD w ramach tego kanału dystrybucji zakupionych zostało ponad 40 milionów piosenek.
Szczegółowe informacje (w języku angielskim) na temat gier Rock Band, dostępnych w wersjach dla konsol Xbox 360, PlayStation 3, PlayStation 2 i Wii można znaleźć na łamach oficjalnego serwisu tej serii - http://www.rockband.com.

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)