"Przezroczysty" notebook Samsunga jeszcze w tym roku

"Przezroczysty" notebook Samsunga jeszcze w tym roku

"Przezroczysty" notebook Samsunga jeszcze w tym roku
Źródło zdjęć: © IDG.pl
07.02.2010 13:30, aktualizacja: 08.02.2010 09:27

Samsung może być pierwszym na świecie producentem, który wprowadzi na rynek notebooki wyposażone w przezroczyste wyświetlacze OLED. Koreański producent zamierza również wykorzystać tę technologię w innych "przezroczystych" produktach.

W styczniu Samsung zaprezentował prototypowy komputer przenośny wyposażony w przezroczysty wyświetlacz wykonany w technologii OLED (Organic Light Emitting Diode). Z ostatnich informacji podanych przez przedstawicieli koreańskiego producenta wynika, że w ciągu najbliższych 1. miesięcy urządzenie to najprawdopodobniej trafi do masowej produkcji.
Przezroczyste OLED-y zostaną również wykorzystane w innych produktach Samsunga. Np. jeszcze w pierwszej połowie tego roku firma wprowadzi na rynek amerykański wyposażony w taki ekran przenośny odtwarzacz multimedialny IceTouch. Jego przewidywana cena to 33. USD.

Technologia OLED - przypomnienie

Panele OLED są same z siebie źródłem światła. Dzięki temu są zdecydowanie cieńsze od wyświetlaczy LCD. Pobierają ponadto mniej prądu oraz zapewniają niższe czasy odświeżania, wyższy współczynnik kontrastu, lepsze odwzorowanie barw oraz lepsze kąty widzenia. Niestety, póki co, technologia ta jest bardzo droga. Jeżeli jednak ta bariera zostanie pokonana, OLED-y z pewnością szybko opanują rynek.

Zapraszamy do obejrzenia możliwości "przezroczystego" odtwarzacza oraz "przezroczystego" notebooka Samsunga (filmy pochodzą z serwisu Engadget.com):

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (20)