Przezroczysta bateria

Przezroczysta bateria

Przezroczysta bateria
26.07.2007 14:56, aktualizacja: 26.07.2007 15:11

Na gabaryty i wagę telefonów bardzo poważny wpływ ma bateria, której wielkość jest z reguły proporcjonalna do wielkości ekranu. A gdyby już sam wyświetlacz stanowił baterię?

Japońscy naukowcy opracowali nową, polimerową baterię zamkniętą w kawałku przeźroczystego plastiku. Bateria zbudowana jest z aktywnych redukcyjnie polimerów ułożonych w tzw. film o grubości 200 nanometrów. Płynny polimer poddawany jest wirowaniu, a następnie pod wpływem promieniowania UV rdzenie polimeru (oparte o tlenki azotu) ulegają polimeryzacji, tworząc cienką membranę. Gęste upakowanie struktury daje w rezultacie bardzo wysoką pojemność.

Baterie oparte o technologię _ rdzeni organicznych _ prócz swej wysokiej pojemności, charakteryzują się też innymi pozytywnymi cechami. Bateria może mieć niemal dowolny kształt i ulegać wyginaniu bez szkody. Przeźroczysta struktura daje możliwość jej umieszczenia nawet na samym wyświetlaczu telefonu. Do tego dochodzi szokująco krótki czas ładowania - to zaledwie jedna minuta, przy zachowaniu żywotności powyżej 1000 cykli.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)