Przewidują twoje przestępstwa z przyszłości

Strona głównaPrzewidują twoje przestępstwa z przyszłości
10.10.2011 11:27
Przewidują twoje przestępstwa z przyszłości
Źródło zdjęć: © chip.pl

W amerykańskim Departamencie Bezpieczeństwa Krajowego naoglądali się za dużo telewizji - chcą przewidywać, kiedy popełnisz przestępstwo

Czy nieprawdopodobne fantazje twórców "Raportu Mniejszości" stają się właśnie realne?

Tak przynajmniej wydaje się myśleć Amerykański Departament Bezpieczeństwa Krajowego, agencja bezpieczeństwa wewnętrznego Stanów Zjednoczonych, uformowana po zamachach z 1. września 2001 roku. Według dokumentów, do których dotarł serwis CNET, Amerykanie właśnie pracują nad systemem FAST (Future Attribute Screening Technology). Technologia ta wskazywać ma osoby, które w przyszłości najprawdopodobniej popełnią przestępstwo. Oczywiście, nawet Amerykanie nie dysponują takimi nowoczesnymi rozwiązaniami (a zwłaszcza jasnowidzami), przed jakimi musiał uciekać John Anderton, ale na bazie szeregu algorytmów, kamer i czujników opracowali system, który wykryje w zachowaniu i psychice jednostki oznaki chęci popełnienia przestępstwa.

288770263540316307
Źródło zdjęć: © (fot. chip.pl)

Jak an razie nie ma planów wprowadzenia tego rozwiązania na masową skalę, ale jest ono już na próbę wdrożone w samym Departamencie Bezpieczeństwa Krajowego. Wyników testów jednak nie znamy.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: Samsung porównuje iPhone'a 4S z Galaxy S II. Zobacz efekty

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)