Przetarg na operatora mobilnej TV dopiero w lipcu

Przetarg na operatora mobilnej TV dopiero w lipcu

Przetarg na operatora mobilnej TV dopiero w lipcu
Źródło zdjęć: © evergreen
11.06.2008 19:40, aktualizacja: 11.06.2008 19:56

Przetarg na operatora telewizji mobilnej (DVB-H), która ma być dostępna w 31 miastach, zostanie ogłoszony w lipcu, a nie jak planowano w czerwcu.

Przetarg opóźniły rozmowy, jakie UKE toczy z Niemcami, Duńczykami i Szwedami. _ W końcu czerwca kończą się nasze negocjacje międzynarodowe dotyczące częstotliwości telewizji mobilnej _ - powiedziała Anna Streżyńska prezes UKE.

Rozmowy mają na celu wykluczenie interferencji pomiędzy wykorzystywanymi częstotliwościami. Dotychczas UKE prowadził rozmowy z Niemcami na temat zachodniej granicy Polski. Teraz do negocjacji włączyła się także Dania i Szwecja.

Oba skandynawskie państwa nie planują wprowadzania telewizji mobilnej, ale w przyszłości będą chciały wykorzystać częstotliwości, na których odbierana będzie telewizja mobilna w Polsce i zapobiec wzajemnemu zakłócaniu się.

Prezes UKE postanowiła przeznaczyć dla telewizji mobilnej 38 kanałów częstotliwości z zakresu 470-790 MHz w 31 miastach. Miasta - gospodarze piłkarskich Mistrzostw Europy EURO 2012 otrzymały po dwa kanały.

Wstępne zainteresowanie udziałem w przetargu na telewizję mobilną zadeklarowało konsorcjum czterech operatorów telefonii komórkowej - Centertel, Polkomtel, PTC i P4. W przetargu może wystartować także Polski Operator Telewizyjny, spółka TVN-u i Polsatu. Nie wykluczył tego również Cyfrowy Polsat.

Streżyńska w dalszym ciągu spodziewa się startu usług jeszcze w tym roku, mimo zaistniałego opóźnienia.

Źródło artykułu:PAP
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)