Przetarg na DVB-H dopiero pod koniec czerwca

Przetarg na DVB‑H dopiero pod koniec czerwca

Przetarg na DVB-H dopiero pod koniec czerwca
15.05.2008 16:42

Przetarg na operatora telewizji mobilnej, zostanie ogłoszony dopiero pod koniec czerwca, a nie jak wcześniej planowano w połowie maja - poinformowała Anna Streżyńska, prezes UKE.

Przetarg na operatora telewizji mobilnej, która ma być dostępna w 31 miastach, zostanie ogłoszony dopiero pod koniec czerwca, a nie jak wcześniej planowano w połowie maja - poinformowała PAP Anna Streżyńska, prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej.

_ Nie udało nam się zakończyć uzgodnień międzynarodowych dotyczących 5 miast, dlatego przetarg ten ogłosimy dopiero za półtora miesiąca _ - powiedziała prezes.

Dodała, że nadal spodziewa się uruchomienia tej usługi jeszcze w tym roku.

Wstępne zainteresowanie udziałem w tym przetargu zadeklarowało konsorcjum czterech operatorów telefonii mobilnej. Według przedstawicieli sojuszu koszt uruchomienia cyfrowej telewizji mobilnej w standardzie DVB-H wyniesie 100-200 mln euro.

W tym tygodniu Piotr Walter, prezes TVN powiedział, że Polski Operator Telewizyjny, spółka TVN-u i Polsatu także może wystartować w przetargu. Nie wykluczył tego również Cyfrowy Polsat.

Po konsultacjach dotyczących częstotliwości telewizji mobilnej prezes UKE postanowił przeznaczyć na ten cel 38 kanałów częstotliwości z zakresu 470-790 MHz w 31 miastach. Miasta- gospodarze piłkarskich mistrzostw Europy EURO 2012 otrzymały po dwa kanały.

Rezerwacja tych częstotliwości zostanie wydana do 17 czerwca 2015 r. Minimalna opłata w przetargu będzie wynosić połowę opłaty rocznej za jeden kanał, która wynosi 912.000 zł, co po przemnożeniu przez liczbę 38 kanałów daje 17,3 mln zł.

Źródło artykułu:PAP
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)