Przenieś się do wirtualnego świata gier - nowy fotel dla graczy

Przenieś się do wirtualnego świata gier - nowy fotel dla graczy

Przenieś się do wirtualnego świata gier - nowy fotel dla graczy
Źródło zdjęć: © gyroxus.com
29.07.2008 02:23, aktualizacja: 29.07.2008 03:16

Fotel pozwala przenieść rzeczywiste ruchy ciała człowieka do świata gier. Gracz odchylając się w przód, w tył i na boki może sterować postacią, pojazdem, samolotem...

Producenci sprzętu dla graczy korzystających z komputerów i konsol do gier cały czas starają się podnosić jakość wirtualnych rozgrywek. Dostępne na rynku urządzenia oferują szereg rozwiązań mających ułatwić graczom interakcję ze światem wirtualnym. Poziom wrażeń podczas zabawy podniosły gamepady i kierownice z funkcją F_ orce Feedback _, kamery, mikrofony oraz urządzenia wskazujące wykrywające ruch w trzech wymiarach.

Sterowanie w większości gier odbywa się przy pomocy odpowiednio skonfigurowanego kontrolera, trzymanego przez gracza w dłoniach. Przedsiębiorstwo _ 4th MOTION ma zupełnie odmienne spojrzenie na tę kwestię. Wprowadziło ono na rynek urządzenie Gyroxus _ - kompaktowy fotel dla graczy pozwalający przenieść rzeczywiste ruchy ciała człowieka do świata gier. Gracz odchylając się w przód, w tył i na boki może sterować postacią, pojazdem, samolotem itp.

Urządzenie działa na zasadzie _ Plug and Play _ (z ang. podłącz i używaj) – nie wymaga instalacji dodatkowego oprogramowania i jest kompatybilne z większością gier dostępnych na platformy _ PC _, _ X-Box 360 _, _ Playstation 2 _, _ Playstation 3 _ i _ Nintendo _. Aby rozpocząć zabawę wystarczy przymocować do specjalnego drążka odpowiedni kontroler gier, a następnie podłączyć je do portu USB konsoli do gier lub komputera.

Fotel umożliwia regulację oparcia, co pozwala zająć prawidłową pozycję. Mogą z niego korzystać osoby, których waga nie przekracza 11. kg. Ciekawostką jest to, że przy jego zakupie samodzielnie możemy dobrać elementy wizualne i kolorystykę, co dodatkowo wyróżni nasz fotel na tle innych.

Cena: _ 479 dolarów _.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)