Przeglądarka zdjęć z funkcją rozpoznawania twarzy dla PlayStation 3

Przeglądarka zdjęć z funkcją rozpoznawania twarzy dla PlayStation 3

23.01.2009 14:58

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Sony Computer Entertainment przygotowała nową wersję firmware'u dla PlayStation 3. Aktualizacja, oznaczona numerem 2.60, pozwala na pobranie bezpłatnego oprogramowania do zarządzania zdjęciami – Photo Gallery. Po zainstalowaniu aplikacji użytkownik może sortować zbiory fotografii według różnorodnych kryteriów oraz prezentować je jako tzw. diashows (zestaw slajdów/zdjęć).

Oprogramowanie potrafi rozpoznać, czy na fotografii znajdują się jakieś osoby, a nawet jest w stanie określić ich liczbę i wiek. Zdjęcia da się sortować ze względu na grupy wiekowe: dzieci, młodzież, dorośli. Photo Gallery pozwala też wybrać obrazy przedstawiające np. wyłącznie osoby uśmiechnięte. Możliwe jest także sortowanie według koloru, modeli aparatu, którym robiono zdjęcia, oraz sporządzanie zrzutów ekranu z gier.

Obraz

Poza tym PS3 będzie teraz odtwarzała materiały wideo zapisane w formacie DivX 3.11. Cieszył się on dużą popularnością u zarania internetowych portali służących do wymiany plików wideo, ale obecnie stracił na znaczeniu. Dotychczas konsola PS3 obsługiwała filmy DivX poczynając od wersji 4.0.

W PlayStation Store mogą obecnie buszować także ci użytkownicy, którzy nie są zarejestrowani w PlayStation Network. Jednak by kupić lub pobrać stamtąd jakiś plik, rejestracja jest wciąż niezbędna. Nowe oprogramowanie jest instalowane dzięki funkcji Update w konsoli; zamieszczono je także na stronie internetowej PS3 w sekcji Download.

Nową funkcją (wprowadzaną niezależnie od firmware'u) jest możliwość wyświetlania na PS3 plików wideo z serwisu YouTube w wersji specjalnie dostosowanej do odbioru telewizyjnego –. w tym także pełnoekranowego podglądu klipów. Aby odwiedzić kanał, w przeglądarce sieciowej PS3 należy podać adres http://www.youtube.com/tv. Serwis nie jest osiągalny za pośrednictwem zwykłych przeglądarek WWW uruchamianych na pecetach.

wydanie internetowe www.heise-online.pl

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)