Przeglądarka zdjęć z funkcją rozpoznawania twarzy dla PlayStation 3

Przeglądarka zdjęć z funkcją rozpoznawania twarzy dla PlayStation 3

Przeglądarka zdjęć z funkcją rozpoznawania twarzy dla PlayStation 3
23.01.2009 14:58

Sony Computer Entertainment przygotowała nową wersję firmware'u dla PlayStation 3. Aktualizacja, oznaczona numerem 2.60, pozwala na pobranie bezpłatnego oprogramowania do zarządzania zdjęciami – Photo Gallery. Po zainstalowaniu aplikacji użytkownik może sortować zbiory fotografii według różnorodnych kryteriów oraz prezentować je jako tzw. diashows (zestaw slajdów/zdjęć).

Oprogramowanie potrafi rozpoznać, czy na fotografii znajdują się jakieś osoby, a nawet jest w stanie określić ich liczbę i wiek. Zdjęcia da się sortować ze względu na grupy wiekowe: dzieci, młodzież, dorośli. Photo Gallery pozwala też wybrać obrazy przedstawiające np. wyłącznie osoby uśmiechnięte. Możliwe jest także sortowanie według koloru, modeli aparatu, którym robiono zdjęcia, oraz sporządzanie zrzutów ekranu z gier.

Obraz

Poza tym PS3 będzie teraz odtwarzała materiały wideo zapisane w formacie DivX 3.11. Cieszył się on dużą popularnością u zarania internetowych portali służących do wymiany plików wideo, ale obecnie stracił na znaczeniu. Dotychczas konsola PS3 obsługiwała filmy DivX poczynając od wersji 4.0.

W PlayStation Store mogą obecnie buszować także ci użytkownicy, którzy nie są zarejestrowani w PlayStation Network. Jednak by kupić lub pobrać stamtąd jakiś plik, rejestracja jest wciąż niezbędna. Nowe oprogramowanie jest instalowane dzięki funkcji Update w konsoli; zamieszczono je także na stronie internetowej PS3 w sekcji Download.

Nową funkcją (wprowadzaną niezależnie od firmware'u) jest możliwość wyświetlania na PS3 plików wideo z serwisu YouTube w wersji specjalnie dostosowanej do odbioru telewizyjnego –. w tym także pełnoekranowego podglądu klipów. Aby odwiedzić kanał, w przeglądarce sieciowej PS3 należy podać adres http://www.youtube.com/tv. Serwis nie jest osiągalny za pośrednictwem zwykłych przeglądarek WWW uruchamianych na pecetach.

wydanie internetowe www.heise-online.pl

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)