Przedmiot o wartości 10 zł sprzedają za duże sumy. Skąd wysokie ceny na Allegro?

Przedmiot o wartości 10 zł sprzedają za duże sumy. Skąd wysokie ceny na Allegro?

Przedmiot o wartości 10 zł sprzedają za duże sumy. Skąd wysokie ceny na Allegro?
Źródło zdjęć: © Fotolia
Adam Bednarek
18.12.2017 15:40

Wcale nie tłumaczy ich lepsza jakość przedmiotu. To również nie jest błąd. Dlaczego cena niektórych przedmiotów jest absurdalnie wysoka i co więcej - czemu ktoś dużo droższe produkty kupuje?

Serwis bezprawnik.pl zauważył, że uchwyt do telewizora, który normalnie kosztuje ok. 10 zł, na jednej z aukcji wyceniony został na 999 zł. Nie tylko wysoka cena dziwiła, bo według widocznych statystyk przedmiot kupiło 28 osób. O co chodzi?

Takich aukcji może być więcej, o czym świadczy wpis na Wykopie sprzed 10 miesięcy. Jeśli często korzystacie z Allegro, być może natknęliście się na przedmioty, które kosztują absurdalnie dużo. I nie jest to akcja charytatywna czy pomyłka, bo klientów jest wielu.

Wcale nie chodzi tu o tajemniczy przekręt. Sprzedawca ma prawo zmieniać cenę, nawet w trakcie trwania oferty. Pozwala na to regulamin Allegro. W takich przypadkach, jak wyżej opisany, cena celowo zmieniana jest na wyższą, by paradoksalnie… odstraszyć klientów.

Sprzedający w danej chwili może nie mieć towaru, więc ustala cenę, przez którą nikt nie kliknie “kup teraz”. A gdy znowu będzie mógł wysyłać przedmiot, zmieni cenę na wcześniejszą, “normalną”.

A dlaczego po prostu nie wycofa oferty? Z powodu pozycjonowania. Takie ogłoszenie zapewne pojawia się wysoko, więc sprzedający nie chce z tego rezygnować. Gdy już wprowadzi regularną cenę, cały czas będzie wysoko pozycjonowany.

Rzecz jasna informacja, że “28 osób kupiło przedmiot”, najprawdopodobniej nie dotyczy nowej ceny, tylko starej, chwilowo nieaktualnej.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (22)