Przed egzaminami wstępnymi zamknięto kawiarnie internetowe

Przed egzaminami wstępnymi zamknięto kawiarnie internetowe

Przed egzaminami wstępnymi zamknięto kawiarnie internetowe
Źródło zdjęć: © Jupiterimages
01.06.2010 15:47

W okresie, poprzedzającym egzaminy wstępne na wyższe uczelnie, w chińskim mieście Linchuan w prowincji Jianxi postanowiono zamknąć popularne kawiarnie internetowe - informuje we wtorek agencja Associated Press

Chodzi o to, żeby młodzi Chińczycy, przygotowujący się do tych ważnych, dwudniowych egzaminów mogli się bez reszty poświęcić nauce - uzasadniają swą decyzję miejscowe władze, przyznając, że oprócz kawiarni internetowych w ich mieście nie ma zbyt wielu atrakcji, które pozwalałyby młodzieży "marnować czas".

Obraz
© (fot. sxc.hu)

Co roku miliony chińskich uczniów podchodzą do dwudniowych egzaminów, które decydują o dostaniu się na wyższe uczelnie. Około 2. proc. zdaje te egzaminy, pozostali zasilają chińską siłę roboczą.

W tym roku 7 i 8 czerwca egzaminy wstępne zdawać będzie ok. 9,5 miliona Chińczyków - poinformował dziennik "Renmin Ribao". W zeszłym roku zdających było 10,2 miliona.

Associated Press odnotowuje, że oszukiwanie na egzaminach jest dość powszechne. W zeszłym roku ponad 2,2 tys. zdających przyłapano na korzystaniu z różnych niedozwolonych "pomocy naukowych", głównie elektronicznych.

Źródło artykułu:PAP
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)