Prosto z magla: nadchodzi kolejny iPhone

Prosto z magla: nadchodzi kolejny iPhone

Prosto z magla: nadchodzi kolejny iPhone
31.03.2010 11:32, aktualizacja: 31.03.2010 12:01

Dziennik "The Wall Street Journal" informuje, że Apple zamierza zrezygnować z prowadzonej w niektórych krajach polityki wiązania się tylko z jednym operatorem i przygotowuje następny model iPhone'a.

Dziennik "The Wall Street Journal" informuje, że Apple zamierza zrezygnować z prowadzonej w niektórych krajach polityki wiązania się tylko z jednym operatorem i przygotowuje następny model iPhone'a.

W Stanach Zjednoczonych kolejnym partnerem – po AT&T – mógłby być Verizon Wireless. Zarazem oznaczałoby to, że nowy iPhone będzie aparatem w wersji CDMA –. taka bowiem metoda wielodostępu do medium transmisyjnego jest stosowana w sieci Verizona. AT&T także korzysta z wielodostępu z podziałem kodowym, ale nie na terenie całego kraju; część stanów musi się zadowolić technologią GSM z właściwymi jej ograniczeniami w dziedzinie transmisji, pokonywanymi właśnie przez system CDMA i sieci trzeciej generacji.

Według pogłosek nowy telefon miałby się nazywać iPhone HD, ale niewykluczone, że nazwa jest zmyślona: przed kilkoma tygodniami taki sam tytuł nosił satyryczny fotomontaż poświęcony iPhone'owi. Rozsądniejsze wydają się przypuszczenia, że następca modelu 3GS otrzyma ekran o wyższej rozdzielczości –. niewykluczone, że wyniesie ona 960×640 punktów. Model 3GS wyświetla obraz o rozdzielczości 480×320 pikseli. Mająca się pojawić druga kamera (z przodu telefonu) pozwalałaby na prowadzenie rozmów wideo. Takie udogodnienie nie jest nowością: wiele aparatów ma już od lat wbudowywane kamery do połączeń wideo, ale prawie wcale się ich nie używa. Plotki przypisują oczywiście nowemu iPhone’owi szybszy procesor – być może nawet A4, czyli układ zastosowany także w iPadzie. Nowa obudowa ma być ponoć o wiele bardziej płaska – w takiej sytuacji A4 w iPhonie miałby pracować z niższą częstotliwością taktowania (według pogłosek byłoby to 600 MHz, zamiast 1 GHz w iPadzie).

Niewykluczone, że w nowym modelu znikną ograniczenia co do wielozadaniowości – tak przynajmniej wynikałoby z pojawiających się od dłuższego czasu spekulacji na temat czwartej wersji iPhone OS-a. Na razie jednak nie wiadomo, czy nowe wydanie systemu trafiłoby na iPhone’a, czy też znalazłoby zastosowanie wyłącznie w iPadzie. Przypuszczalnym terminem debiutu kolejnego iPhone’a jest 22 czerwca, czyli niemal rocznica premiery aparatu iPhone 3GS. Jednak dopiero wtedy, kiedy dojdzie do prawdziwej prezentacji, przekonamy się, które punkty z listy życzeń użytkowników zostały zrealizowane przez Apple'a.

wydanie internetowe www.heise-online.pl

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (15)