Projektory SHARP specjalnie na Mundial

Projektory SHARP specjalnie na Mundial
Źródło zdjęć: © Sharp

20.04.2010 09:58, aktual.: 20.04.2010 10:08

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Projektory dedykowane do pubów czy restauracji od lat są produkowane przez Sharp. Już podczas odbywających się 4 lata temu Mistrzostw Świata i 2 lata temu Mistrzostw Europy w pubach znalazło się ponad 300 projektorów marki Sharp. Urządzenia sprawdziły się w warunkach dla nich dość ekstremalnych. Projektory instalowane są bowiem pod sufitem, czyli właśnie tam, gdzie gromadzi się najwięcej kurzu, dymu papierosowego i ciepłego powietrza

Trwałość i bezawaryjność projektorów Sharp zapewnia niezwykle szczelna, hermetyczna obudowa oraz system DUST PROOF. Wnętrze projektora chronią dodatkowe filtry, specjalnie dostosowane wentylatory i uszczelki.

Obraz
© Projektor Sharp XR-50S (fot. Sharp)

Na tegoroczne Mistrzostwa Świata Sharp proponuje model XR-50S. Wyposażony jest on w zaawansowane funkcje, znacznie ułatwiające jego obsługę praktycznie w każdych warunkach. Model ten jest także łatwy w instalacji. Od swoich poprzedników z minionych lat jest lżejszy o niemal 1 kg, oferuje także większą jasność - 270. AL. Lampa projektora pracować może nawet 4000 godzin. Wyjątkowa jasność, wysoki współczynnik kontrastu oraz w pełni cyfrowy system przetwarzania obrazu gwarantują niepowtarzalną rozrywkę i skuteczność projekcji. System zarządzania kolorami, w który wyposażono urządzenie umożliwia precyzyjną regulację według indywidualnych potrzeb użytkowników. 6- segmentowe koło kolorów eliminuje mogący występować podczas pracy tak zwany efekt tęczy. Dzięki temu, wyświetlane obrazy mają odpowiednio głęboką czerń i ostrość, co w znacznym stopniu wpływa na jakość obrazu, a także zoptymalizowany poziom bieli i jasności. System BrilliantColor gwarantuje doskonałe odwzorowanie kolorów i, co szczególnie ważne przy
relacjach sportowych, nawet najbardziej dynamiczne sceny nie tracą nic ze swojej ostrości i czystości.

Jeśli brak czasu lub też wolnych miejsc nie pozwolą na wizytę i kibicowanie w pubie, zawsze można zaprosić przyjaciół do domu. Wystarczy wolna ściana i projektor. Świetnie dadzą sobie radę w tych okolicznościach najnowsze projektory Sharp 3. Ready, które pozwalają na wyświetlanie obrazów trójwymiarowych. Oczywiście projektory działają także w trybie 2D. Reprezentantem nowej grupy jednoukładowych projektorów DLP 3D Ready Sharp jest m.in. model PG-D2500X. Zastosowana w urządzeniu technologia BrilliantColor gwarantuje bardzo dużą rozdzielczość i jakość obrazów, która może być dostosowana do indywidualnych wymagań klienta. Projektor oferuje rozdzielczość XGA (1024x768).

Obraz
© Projektor Sharp XV-Z15000 (fot. Sharp)

Inną, równie ciekawą, propozycją dla fanów sportu może być projektor Sharp XV-Z15000. To projektor Full HD, zatem zagwarantuje nam najdoskonalszy obraz z meczów Mistrzostw Świata transmitowanych na sportowych kanałach High Definition. Przy jasności 1600 ANSI lumenów projektor znajdzie uznanie nawet u najbardziej wymagających widzów. Urządzenie oferuje system całkowicie cyfrowej projekcji, dzięki zastosowaniu panelu DLP i dwóch wyjść HDMI. Pionowa korekcja zniekształceń trapezowych zapewnia prawidłowe wyświetlanie obrazu nawet wtedy, gdy projektor nie jest ustawiony prostopadle do ekranu. Użytkownik może tworzyć także indywidualne obszary projekcji. Poziom szumów wynosi tylko 23 dB (w trybie Eco+Quiet), urządzenie jest zatem ledwo słyszalne i nie rozprasza uwagi. Udogodnieniem dla użytkowników jest także funkcja HDMI CEC, czyli łatwe uruchamianie pokazu i przełączanie systemu do trybu czuwania wraz z współpracującym osprzętem (np. Blu-Ray).

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)