Projektor EH‑DM2 firmy Epson - test

Projektor EH-DM2 firmy Epson - test
Źródło zdjęć: © epson

22.07.2010 13:29, aktual.: 23.07.2010 12:47

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Epson EH-DM2 to projektor cyfrowy z funkcjami multimedialnymi - wbudowany napęd DVD umożliwia odtwarzanie filmów, słuchanie muzyki oraz przeglądanie ulubionych zdjęć. Dzięki zintegrowanym głośnikom świetnie nadaje się jako przenośny zestaw AV, z którego można korzystać praktycznie w dowolnym miejscu. Wysokiej jakości obraz, różnorodność wspieranych formatów oraz prostota obsługi to główne zalety urządzenia.

Obraz

Wygląd/praktyczność/zawartość zestawu

Najnowszy model projektora, światowej sławy producenta sprzętu elektronicznego, został wykonany bardzo solidnie. Wyposażony jest w rączkę, aby ułatwić jego przenoszenie. Stylistycznie obudowa prezentuje się całkiem nieźle, niestety jej gabaryty psują cały efekt. Spore rozmiary zostały zapewne wymuszone poprzez wbudowanie napędu DVD oraz głośników stereo. Ponadto, jak w każdym projektorze, pod obudową znajdziemy nóżki do regulacji kąta pochylenia urządzenia. Niestety w przypadku opisywanego modelu, owe nóżki zostały potraktowane po macoszemu. Są krótkie i nie pozwalają na precyzyjne ustawienia optymalnego kąta nachylenia.

Obraz
© Projektor EH-DM2 firmy Epson (fot. epson)

[

]( http://tanio.pl/Projektor-EPSON-EH-DM2--96328-1-2776-11991079.html )

Nawigację po menu projektora lub filmu można realizować w dwojaki sposób - za pomocą przycisków znajdujących się na górnej części obudowy lub przy pomocy pilota. W przypadku przycisków uzyskujemy dostęp do podstawowych funkcji, takich jak np. regulacja głośności, przewijanie filmów czy wybór źródła sygnału. Jeśli chcemy bardziej zagłębić się w ustawienia, wówczas lepszy będzie pilot. Tutaj na pochwałę zasługuje jego system obsługi. Dwa odbiorniki podczerwieni, z przodu i z tyłu sprawiają, że jesteśmy w stanie manipulować projektorem praktycznie z każdego miejsca.

Obraz

Decydując się na zakup projektora EH-DM2 będziemy rozczarowani zawartością zestawu. Znajdziemy w nim projektor, pilota z bateriami, kabel zasilający, płytę CD z instrukcją obsługi oraz specjalne etui na projektor. Brak kabla do połączenia z komputerem to poważne niedopatrzenie. Urządzenie to wspiera za to sporą ilość formatów multimedialnych, poczynając od strumieni wideo, poprzez muzykę, a kończąc na plikach graficznych.

Dane techniczne

Projektor Epson EH-DM2 zbudowano w oparciu o najnowszą technologię 3LCD, która zapewnia możliwie najlepszy obraz niezależnie od miejsca wyświetlania. Dzięki jasności 120. lumenów generowane przez 140W lampę, nawet w jasnym pomieszczenia jesteśmy w stanie oglądać filmy. Polikrzemowa, aktywna matryca TFT potrafi wygenerować obraz o maksymalnej rozdzielczości 854x480 pikseli co odpowiada proporcjom 16:9.

Źródło wyświetlanego sygnału może zostać pobrane z wbudowanego odtwarzacza DVD, złącza karty graficznej VGA, złącza Composite Video lub Component oraz - co powoli staje się standardem - ze złącza USB. W ostatnim przypadku istnieje możliwość odtwarzania plików multimedialnych zapisanych na zewnętrznym nośniku, np. pendrive. Jedynym wymogiem jest sformatowanie go na system plików FAT1. lub FAT32.

Obraz
© Projektor EH-DM2 firmy Epson (fot. epson)

Jedną z rzeczy która czyni projektor Epson EH-DM2 multimedialnym są wbudowane głośniki stereo o mocy 8W. Dźwięk jest znośny ale nie należy oczekiwać cudów. Niestety, ustawiając suwak głośności powyżej 75. zyskujemy nieprzyjemne zakłócenia w postaci trzasków i charakterystycznego charczenia. Na szczęście istnieje możliwość podłączenia zewnętrznego sprzętu audio. Do dyspozycji dostajemy wyjście cyfrowe, liniowe stereo oraz słuchawkowe.

Podsumowanie

Jeśli ktoś szuka multimedialnego projektora do użytku domowego, Epson EH-DM2 jest pozycją godną uwagi. Różnorodność wspieranych formatów sprawia, że nie jesteśmy uzależnieni od dodatkowego komputera, a dzięki prostocie obsługi każdy laik będzie w stanie ujarzmić nawet najbardziej zaawansowane funkcje projektora.

wydanie internetowe www.VideoTesty.pl

Źródło artykułu:videotesty.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (1)
Zobacz także