Projekt Azalea: tak Apple chce pozbyć się procesorów Samsunga

Projekt Azalea: tak Apple chce pozbyć się procesorów Samsunga

Projekt Azalea: tak Apple chce pozbyć się procesorów Samsunga
Źródło zdjęć: © chip.pl
20.12.2012 09:45

Jeśli wierzyć zaufanym źródłom zagranicznej prasy, to Apple we współpracy z TSMC właśnie buduje własną fabrykę procesorów.

Jak donosi The Business Review, nowa firma o nazwie Azalea miałaby powstać prawdopodobnie jako joint-venture między Apple'em a TSMC i produkować procesory dla mobilnych urządzeń firmy z Cupertino. W ramach uruchomienia nowego podmiotu, obie firmy miałyby wybudować fabrykę o powierzchni blisko 30. tysięcy metrów kwadratowych, w której zatrudnienie miałoby znaleźć co najmniej tysiąc pracowników.

Obecnie wszystkie układy Apple z serii A produkuje Samsung w swojej fabryce w Austin w Teksasie, wliczając w to najnowsze jednostki A6 dla iPhone'a 5 oraz A6. dla iPada czwartej generacji, wytworzone w 32-nanometrowej technologii.

Apple ma jednak na pieńku z Samsungiem, zwłaszcza w obszarze patentów, ale także niedawno pogorszyły się stricte biznesowe stosunki obu firm. Dodatkowo 20-nanometrowy proces technologiczny, którym dysponuje TSMC, wydaje się niezwykle atrakcyjną propozycją dla Apple'a - firmy, która za wszelką cenę musi zwiększać wydajność swoich urządzeń, ale nie skracać przy tym czasu pracy na baterii.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: "Przywitaj nowego członka rodziny Samsung Galaxy"

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)