Project 1709 - platforma do zarządzania zdjęciami od Canona

Project 1709 - platforma do zarządzania zdjęciami od Canona
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

19.09.2012 12:24, aktual.: 19.09.2012 13:28

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Canon uruchamia wersję beta platformy do zarządzania zdjęciami o roboczej nazwie Project 1709. Nowa usługa w chmurze gromadzi w jednym miejscu całą kolekcję fotografii użytkownika, ułatwia przechowywanie i pobieranie obrazów bez względu na to, gdzie zostały zapisane. Platforma umożliwia także indeksowanie i tagowanie zdjęć.

Platforma została zaprojektowana jako centralne miejsce do organizowania i przeglądania wszystkich kolekcji obrazów cyfrowych. W przeciwieństwie do innych usług integruje ona niezależne kolekcje —. bez względu na to, jak zostały utworzone i gdzie są przechowywane — w jedno środowisko, które zapewnia dostęp do wszystkich zdjęć.

Interfejs z konfigurowalną osią czasu i opcją filtrowania ułatwia wyszukiwanie fotografii na podstawie dat, lokalizacji, tagów zdefiniowanych przez użytkownika, danych EXIF, danych aparatu i wielu innych atrybutów. Obrazy można wysyłać z dowolnego urządzenia za pomocą dedykowanego programu albo bezpośrednio ze strony internetowej. Jeśli ten sam obraz jest przechowywany w wielu lokalizacjach, to mechanizm dopasowywania identyfikuje duplikaty i pozwala usunąć je z biblioteki.

Oprócz biblioteki zdjęć wyświetlany jest również zwięzły przegląd danych EXIF –. w tym model aparatu, czas ekspozycji, przesłona i czułość ISO – co pomaga zrozumieć ustawienia aparatu w ulubionych fotografiach. Za pomocą technologii indeksowania można zbudować bibliotekę zdjęć z szerokim zbiorem danych kontekstowych, które pozwalają na tematyczny podział obrazów, zorganizowanie kolekcji i łatwe wyszukiwanie specjalnych zdjęć.

Integracja z portalem Facebook umożliwia publikowanie zdjęć, pobieranie i zapisywanie komentarzy oraz zarządzanie zdjęciami z Facebooka jako jedną z części kolekcji.

Usługa Project 170. ma zostać uruchomiona publicznie w 2013 r, ale jej testowa wersja dostępna jest pod adresem www.Project1709.com

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)