Trwa ładowanie...
d1khcug

Program spowalnia pracę laptopów. Producent instaluje go bez wiedzy użytkownika

Jeden z czołowych producentów laptopów, firma HP instaluje zbędne i niekorzystne oprogramowanie w swoich urządzeniach. Robi to bez wiedzy użytkowników. Internauci są wściekli.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Program spowalnia pracę laptopów. Producent instaluje go bez wiedzy użytkownika
(Youtube.com)
d1khcug

Dopiero co Lenovo zapłaciło ogromną karę 3,5 miliona dolarów, za instalowanie adware(darmowe oprogramowanie posiadające reklamy). Teraz wychodzi na jaw kolejna kontrowersyjna sytuacja związana z przykrym dla użytkownika oprogramowaniem.

Według doniesień internautów, HP instaluje na swoich komputerach program o nazwie "HP Touchpoint Analytics Service". Oficjalna informacja producenta mówi, że zadaniem urządzenia jest monitorowanie bezpieczeństwa komputera.

Tymczasem okazuje się, że program znacznie spowalnia starsze urządzenia, a na pracę nowych też wpływa negatywnie. Jest kilka rzeczy, które doprowadziły internautów do szału. Po pierwsze, program zbiera dane na temat pracy komputera, co jest niczym innym jak inwigilacją. Po drugie instaluje się automatycznie, bez zgody czy nawet wiedzy właściciela urządzenia.

d1khcug

Dnia 1 grudnia otrzymaliśmy informację o oficjalnym stanowisku HP w tej sprawie.

"HP Touchpoint Analytics jest usługą, którą oferujemy od 2014 r. w ramach HP Support Assistant. Zbiera ona anonimowo informacje diagnostyczne o wydajności sprzętu. Żadne dane nie są udostępniane HP, chyba że użytkownik świadomie wyrazi na to zgodę. Klienci mogą zrezygnować z usługi i odinstalować ją w dowolnym momencie.

HP Touchpoint Analytics został niedawno zaktualizowany i w ramach tej aktualizacji nie wprowadziliśmy żadnych zmian dotyczących ustawień prywatności. Traktujemy prywatność naszych Klientów bardzo poważnie i działamy zgodnie z Polityką Prywatności, która dokładnie opisana jest nanaszej stronie."

d1khcug

Podziel się opinią

Share
d1khcug
d1khcug
Więcej tematów