Program mobilnych płatności zbliżeniowych

Program mobilnych płatności zbliżeniowych

Program mobilnych płatności zbliżeniowych
16.02.2010 15:46

Stowarzyszenie GSMA, organizacja Visa oraz firmy: Samsung, Telefónica i Giesecke & Devrient, Ingenico, ITN International i La Caixa prezentują działanie płatności mobilnych na tegorocznym Światowym Kongresie Telefonii Komórkowej (Mobile World Congress) w Barcelonie.

Po wielomiesięcznych przygotowaniach, współpracujące podmioty przeprowadzają w trakcie Kongresu pierwszy pilotażowy program płatności zbliżeniowych realizowanych za pomocą telefonów komórkowych w technologii NFC (łączności bliskiego zasięgu) z użyciem kart SIM.

Obraz
© (fot. sxc.hu)

Organizatorzy programu dostarczyli najważniejszym uczestnikom i gościom imprezy ponad 40. aparatów komórkowych do używania w trakcie Kongresu. Użyte do tego celu telefony Samsung Star NFC zostały wyposażone w karty Telefónica SIM, aplikację płatniczą La Caixa Visa Mobile i doładowane kwotą 60 euro w sieci operatora O2. Uczestnicy Kongresu mogą ich używać do płatności za jedzenie i napoje - o wartości łącznie do 75 euro - w ponad 30 punktach sprzedaży detalicznej ulokowanych w obiektach kongresowych. Dodatkowo, wybrani posiadacze kart wejściowych rangi Platinum i Gold zostali zaproszeni do programu, w ramach którego otrzymali do testów telefony z zainstalowaną pokazową aplikacją umożliwiającą korzystanie z innych usług zbliżeniowych w pawilonie Stowarzyszenia GSMA oraz na stoiskach wybranych partnerów.

Po to, by dokonać zakupu posiłków i napoi o wartości nieprzekraczającej jednorazowo 1. euro wystarczy, by uczestnicy Kongresu jedynie zbliżali swoje telefony komórkowe Samsung NFC do specjalnych terminali w stoiskach detalistów uczestniczących w programie. Przy zakupach o wartości wyższej niż 10 euro, do komórki - przed jej zbliżeniem do czytnika - należy wprowadzić hasło. Autoryzacja transakcji odbywa się w trybie online, a środki pobierane są z rachunku prowadzonego w banku La Caixa.

Przeprowadzane na całym świecie próby wykazały rosnące zainteresowanie usługami transakcji mobilnych, dokonywanych za pomocą telefonów komórkowych - szczególnie w zakresie płatności zbliżeniowych.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)