Profesjonalny superteleobiektyw Sony SAL500F40G

Profesjonalny superteleobiektyw Sony SAL500F40G
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

08.02.2012 12:03, aktual.: 08.02.2012 13:11

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Sony wprowadza do oferty nowy, zaawansowany superteleobiektyw 500 mm.

Obiektyw SAL500F40. idealnie nadaje do fotografowania sportu, dzikiej przyrody i innych tematów wymagających bardzo dużego zbliżenia bez pogorszenia parametrów optycznych.

Model SAL500F40. ma najdłuższą ogniskową ze wszystkich produkowanych obecnie przez Sony obiektywów typu G. Umożliwia uzyskanie silnych zbliżeń o dużej rozdzielczości - zarówno na fotografiach, jak i filmach. Duży maksymalny otwór przysłony (f/4,0) pozwala na nastawianie krótszych czasów migawki i rozszerza zakres potencjalnych zastosowań.

Dzięki solidnej konstrukcji obiektyw powinien sprawdzić się również w trudnych warunkach. Pierścień nastawiania ostrości oraz przednie i tylne złącza są zaopatrzone w uszczelki, które chronią wnętrze obiektywu przed pyłem i wilgocią.

Jak wszystkie inne obiektywy z mocowaniem A, model SAL500F40. współpracuje z systemem stabilizacji obrazu SteadyShot INSIDE, stanowiącym wyposażenie każdego aparatu Sony α z półprzezroczystym lustrem i lustrzanki cyfrowej Sony. W zależności od warunków zdjęciowych, modelu aparatu i wybranych ustawień, system ten pozwala na nastawienie czasu migawki nawet o 4,5 stopnia dłuższego niż w systemach bez stabilizacji.

Konstrukcja optyczna obiektywu SAL500F40. składa się z 11 elementów w 10 grupach, w tym trzech soczewek ze szkła ED (o bardzo małej dyspersji). Nowością w obiektywach Sony G jest zaawansowana powłoka Nano AR, która znacznie osłabia poziom odbić światła. Efektem jej zastosowania są radykalnie osłabione refleksy i tak zwane duszki, a w efekcie czystszy, wyraźniejszy i bardziej kontrastowy obraz. Odblaski osłabia dodatkowo osłona z włókna węglowego, której wnętrze jest wyściełane czarnym aksamitem, skutecznie pochłaniającym podające światło.

Nowy napęd silnika SSM (Super Sonic wave Motor) odznacza się dużym momentem obrotowym i umożliwia nawet czterokrotnie szybsze śledzenie obiektów niż standardowe obiektywy Sony.

Wygodę i ergonomię użytkowania poprawiają cztery przyciski pamięci ostrości rozmieszczone na obwodzie tubusu, które są łatwo dostępne niezależnie od układu ujęcia. Uzupełnia je przycisk trybu DMF (bezpośredniej ręcznej regulacji ostrości) oraz przełącznik zakresu ostrzenia przydatny podczas zdjęć wykonywanych pod presją czasu. Superteleobiektyw Sony SAL500F40. będzie dostępny na zamówienie od końca marca 2012 r.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)