Producent akcesoriów fryzjerskich pozywa Google'a

Producent akcesoriów fryzjerskich pozywa Google'a

Producent akcesoriów fryzjerskich pozywa Google'a
Źródło zdjęć: © Google
20.08.2009 16:35

Flowbee International, amerykańska firma produkująca urządzenia do samodzielnego strzyżenia włosów, pozwała Google'a o nieuczciwe wykorzystanie jej nazwy towarowej. Operator wyszukiwarki pozwolił innej firmie niemającej prawa do posługiwania się marką firmy na używanie "Flowbee" jako słowa kluczowego w sponsorowanych odnośnikach w programie Adwords – twierdzi spółka w pozwie, który został wniesiony przed okręgowym sądem federalnym w południowoteksaskim mieście Corpus Christi

Po wpisaniu do wyszukiwarki hasła "flowbee" sponsorowane odnośniki prowadziły między innymi do stron konkurencji, np. firmy Robocut, która również oferuje narzędzia do próżniowego przycinania włosów. Takie same wyniki dawało wpisywanie do wyszukiwarki pobocznych wariantów takich jak "flowbe" albo "flowbees".

Obraz
© (fot. AFP)

Pozywająca firma uważa, że "statystycznie znacząca liczba konsumentów" była przekonana, że odsyłacze te były sponsorowane przez firmę Flowbee. Firma domaga się przed sądem zakazu używania jej znaków towarowych w łączach sponsorowanych przez inne przedsiębiorstwa, części pieniędzy, które koncern Google zarobił dzięki bezprawnemu używaniu nazwy firmy, oraz odszkodowania.

Jak wynika z doniesień amerykańskich mediów, poza procesem wytoczonym przez Flowbee przed sądami w USA toczy się obecnie siedem innych procesów o rzekomo nieuprawnione wykorzystywanie nazw i znaków towarowych.

wydanie internetowe www.heise-online.pl

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)