Producenci PC: Chrome OS? Najpierw testy, potem deklaracje

Producenci PC: Chrome OS? Najpierw testy, potem deklaracje

Producenci PC: Chrome OS? Najpierw testy, potem deklaracje
Źródło zdjęć: © Google
10.07.2009 14:30, aktualizacja: 13.07.2009 10:53

Google wymieniło na swoim blogu kilku partnerów, którzy podobno zadeklarowali już ścisłą współpracę z firmą po przyszłorocznej premierze Google Chrome OS. Okazuje się jednak, że główni zainteresowani póki co pozostają dość sceptyczni jeśli idzie o kolejny system operacyjny.

Na swoim blogu Google wymieniło szereg producentów sprzętu komputerowego, którzy mieliby współpracować z firmą po premierze Chrome OS. Wśród koncernów znaleźli się m.in. Acer, Adobe, ASUS, Freescale, Lenovo, Qualcomm, Texas Instruments i Toshiba.

Warto jednak zauważyć, że większość z wymienionych firm nie wydała poważnej deklaracji w tej sprawie. Producenci zamiast tego stwierdzają jedynie, że będą bacznie przyglądać się rozwojowi sytuacji na rynku.

Marlene Somsak, specjalista ds. kontaktów z mediami Hewlett-Packard, napisał w mailu do PC Worlda, że firma obserwuje Chrome OS i rozpatruje korzyści, które system mógłby przynieść branży komputerowej i komunikacyjnej. Te same opinie powtarzają przedstawiciele Lenovo oraz Asustek Computer.

Alvin Chen, przedstawiciel Asustek Computer, powiedział wręcz: "Współpracujemy z wieloma innymi firmami i przyglądamy się różnym rozwiązaniom technologicznym. Nie chcemy jeszcze zapowiadać nic oficjalnego. Nie mamy jeszcze pewności czy wprowadzimy na rynek jakikolwiek produkt pracujący na tym systemie operacyjnym. Musimy najpierw ocenić jego możliwości i korzyści dla klientów".

Acer z kolei w ogóle nie komentuje sprawy.

Google Chrome OS wzbudziło wielkie zainteresowanie wśród internautów i specjalistów z branży IT - Google Chrome OS na celowniku internautów. znajdziecie zarówno argumenty "za", jak i "przeciw" nowemu systemowi Google.

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)