Problem: MacBook Air się przegrzewa - łata Apple nie zawsze pomaga

Problem: MacBook Air się przegrzewa - łata Apple nie zawsze pomaga
Źródło zdjęć: © WP.PL

16.03.2008 07:00, aktual.: 17.03.2008 08:51

Użytkownicy laptopów z serii MacBook Air narzekają, że sprzęt ma skłonność do przegrzewania się oraz niespodziewanego zwalniania. I choć Apple przygotowało specjalną łatę, właściciele notebooków nie są usatysfakcjonowani rozwiązaniem.

Jak twierdzą redaktorzy The Sydney Morning Herald, niektórzy posiadacze MacBooka Air są niezadowoleni z najnowszego laptopa Apple. W krajach o cieplejszym klimacie - jakim jest choćby Australia - wbudowany wiatraczek prawdopodobnie nie wystarczy do wydajnego chłodzenia elektroniki komputera ( patrz też: "Czego brakuje w MacBooku Air - http://www.pcworld.pl/news/137118.html" ).

Podczas złożonych zadań obliczeniowych, na przykład odtwarzania wideo, sprzęt bardzo mocno się nagrzewa. Powoduje to okresowe wyłączanie elementów procesora obniżające wydajność komputera.

Użytkownicy twierdzą jednak, że wystarczy, by MacBook Air miał minutę-dwie wytchnienia raz na pewien czas, a kłopoty się nie pojawią. Problem z wydajnością wentylatora ma też rozwiązywać opublikowana przez Apple łata - ale nie u wszystkich działa ona poprawnie.

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)