Prezydent udostępnia fejka na Facebooku. Nie, to nie nowy prezenter TVP - to szef Wykopu

Prezydent udostępnia fejka na Facebooku. Nie, to nie nowy prezenter TVP - to szef Wykopu
Źródło zdjęć: © facebook
Bolesław Breczko

19.07.2018 10:20, aktual.: 19.07.2018 13:29

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Wbrew temu, co opublikował na Facebooku Lech Wałęsa, Wiadomości TVP wcale nie mają nowego prowadzącego. Nie wiadomo tylko, czy były prezydent w to wierzy, czy nie. W rozmowie z Wirtualną Polską komentarza odmówił.

Lech Wałęsa opublikował na swoim profilu zdjęcie "prezentera" wiadomości TVP z komentarzem, że to "nowy", bo starzy znudzili się suwerenowi. Nowym "prezenterem" jest w rzeczywistości szef Wykopu - Michał Białek, a zdjęcie jest oczywistym fotomontażem. Nie wiadomo tylko, czy prezydent udostępnił je umyślnie, czy nie.

Nowy prezenter Wiadomośći TVP

"O jest "nowy" bo tamci już znudzili się Suwerenowi, ale to co powiedział to wszyscy już wiemy" – tak podpisał zdjęcie wrzucone na swojego Facebooka Lech Wałęsa. Samo zdjęcie to natomiast wytwór generatora pasków Wiadomości TVP oraz krótkiej pracy w programie graficznym. Głowa prowadzącego Wiadomości TVP, Krzysztofa Ziemca została zastąpiona głową Michała Białka, szefa Wykopu.

Obraz
© Facebook.com/Lech Wałęsa

Właśnie z tego portalu pochodzi udostępnione przez Lecha Wałęsę zdjęcie. Użytkownicy Wykopu chętnie zaczęli korzystać z generatora pasków Wiadomości, gdy pojawiła się informacja, że TVP chce jego usunięcia z sieci. Natomiast podmiana głowy prezentera na głowę Białka, to pewnie tylko kolejny "cios" lub żart, jakich na Wykopie pełno jest pod adresem jego szefa.

Nie wiem, czy prezydent pisał poważnie

W tym momencie pojawia się istotne pytanie. Czy Lech Wałęsa jest na tyle świadomym użytkownikiem internetu i mediów społecznościowych (przez wiele lat na Wykopie prowadził mikrobloga), że przerobione zdjęcie zamieścił ironicznie? Czy po prostu dał się nabrać i faktycznie myśli, że Wiadomości TVP mają nowego prowadzącego, który informuje, że "łamanie konstytucji jest zgodne z konstytucją".

Próbowaliśmy zapytać o to prezydenta. Otrzymaliśmy jedynie informację od jego rzecznika, że "Lech Wałęsa nie komentuje swoich komentarzy w internecie".

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (382)