Prezentacja Firefox Mobile

Prezentacja Firefox Mobile

Prezentacja Firefox Mobile
Źródło zdjęć: © Mozilla
16.06.2008 16:32

Mobilny Firefox to jedna z najbardziej wyczekiwanych przeglądarek dla palmtopów i telefonów. W sieci ukazał się film prezentujący koncepcję działania jej interfejsu.

Mały Firefox będzie wyglądał nieco inaczej niż popularne obecnie przeglądarki. Podstawą jaką zobaczymy po uruchomieniu aplikacji będzie pulpit z małym okienkiem Bookmarks i wielkim przyciskiem oznaczonym plusem.

Naciśnięcie tego przycisku otwiera nową, pusta stronę, która pojawia się na pulpicie, po czym szybko przechodzi do widoku pełnoekranowego. Nawigacja działa podobnie do tej jaką ujrzeć można w Apple iPhone. Strona przedstawiana jest jako kolumna tekstu z możliwie najkorzystniejszym skalowaniem elementów graficznych.

Przesunięcie palcem po ekranie w lewo, spowoduje powrót do pulpitu z możliwością otworzenia kolejnej pustej strony. Ten sam gest wykonany w prawą stronę, odsłoni najpierw panel nawigacyjny, a jeśli przeciągnąć stronę jeszcze bardziej - wrócimy do pulpitu.

Do tych funkcjonalności Firefox dołoży jeszcze pasek skrótów wyświetlający się poniżej belki wprowadzania adresu internetowego oraz drugi panel skrótów / czynności na samym dole wyświetlanej strony.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)