Prezent ślubny - jak wybrać, aby uszczęśliwić młodą parę

Prezent ślubny - jak wybrać, aby uszczęśliwić młodą parę
Źródło zdjęć: © Thinkstockphotos

06.08.2012 11:39

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Wybierając prezent dla nowożeńców większość Polaków zastanawia się tylko jak gruba ma być koperta, którą im wręczy. Ten popularny "prezent ślubny" ma swoje niewątpliwe zalety – jest uniwersalny i na pewno przyda się każdej młodej parze. Trudno jednak oczekiwać, że w ten sposób zrobimy im zapadającą w pamięć niespodziankę, skoro otrzymają od nas dokładnie to samo co od reszty gości. Jeśli chcemy wykazać się oryginalnością i sprawić im przyjemny, a zarazem przydatny prezent, możemy stanąć przed trudnym wyborem. Jeśli państwo młodzi są na dorobku, dobrym pomysłem będzie zakup sprzętu AGD, czym odciążymy ich od kosztów samodzielnego wyposażania mieszkania. Tylko co kupić, aby niespodzianka okazała się trafiona?

Wybierając prezent dla nowożeńców większość Polaków zastanawia się tylko jak gruba ma być koperta, którą im wręczy. Ten popularny "prezent ślubny" ma swoje niewątpliwe zalety - jest uniwersalny i na pewno przyda się każdej młodej parze. Trudno jednak oczekiwać, że w ten sposób zrobimy im zapadającą w pamięć niespodziankę, skoro otrzymają od nas dokładnie to samo, co od reszty gości. Jeśli chcemy wykazać się oryginalnością i sprawić im przyjemny, a zarazem przydatny prezent, możemy stanąć przed trudnym wyborem. Jeśli państwo młodzi są na dorobku, dobrym pomysłem będzie zakup sprzętu AGD, czym odciążymy ich od kosztów samodzielnego wyposażania mieszkania. Tylko co kupić, aby niespodzianka okazała się trafiona?

1 / 10

1. Duże AGD

Obraz
© Thinkstockphotos

Na wstępie napiszemy czego nie kupować. Duży sprzęt AGD, chociaż niezbędny w każdym domu, nie jest najlepszym pomysłem na prezent-niespodziankę. Po pierwsze, tego rodzaju urządzenia, ze względu na swoje gabaryty, stanowią bardzo widoczny element wyposażenia kuchni czy łazienki. Zazwyczaj każda pani domu woli samodzielnie zaplanować wystrój mieszkania, więc nie stawiajmy jej przed faktem dokonanym, na przykład kupując lodówkę wolnostojącą, kiedy ona planowała sprzęt AGD zabudować.

Po drugie, znać musimy parametry wyposażanego mieszkania: czy jest podłączenie gazowe, trzecia faza, ile dokładnie mamy miejsca na sprzęt - żeby nie okazało się, że kupiona w dobrych intencjach zmywarka po prostu nie zmieści się między zlewem a ścianą.

Zakup tego typu sprzętu może być świetnym prezentem, ale tylko po dokładnych konsultacjach z młodą parą. Jako niespodzianka - odpada.

2 / 10

2. Robot-odkurzacz

Obraz
© Materiały prasowe

Wręczanie odkurzacza może być odczytane jako faux pas - po co już w dni ślubu przypominać pannie młodej o obowiązkach domowych? Co innego jeśli wręczymy jej robota, który sam odkurzy mieszkanie! Tego rodzaju urządzenia mogą być zaprogramowane tak, aby automatycznie rozpocząć sprzątanie o ustalonej godzinie - na przykład kiedy nowożeńcy będą poza domem. Odkurzacz sam opuści stację dokującą i rozpocznie odkurzanie, a po skończonej pracy wróci do bazy. W efekcie mieszkanie będzie sprzątnięte bez żadnego wysiłku - do obowiązku właścicieli pozostanie tylko oczyszczenie wbudowanego zbiornika na odpady. Inne wersje tego typu robotów potrafią zmywać podłogi lub nawet ścinać trawę w ogrodzie. Przybliżone ceny: od 500 złdo 5000 zł

3 / 10

3. Frytownica

Obraz
© Materiały prasowe

Frytownica, potocznie nazywana frytkownicą, będzie przypominać młodej parze chwile spędzone w nadmorskich kurortach, gdzie frytki są standardowym dodatkiem do wszystkich potraw. Z tą jednak różnicą, że przyrządzając frytki w domu przynajmniej będą mieli pewność, że smażone są one na świeżym oleju. Urządzenia tego typu nie ograniczają się wyłącznie do robienia frytek - pozwalają także przyrządzić racuchy, faworki, krewetki czy domowe kotlety, a nawet grzyby i owoce w cieście - jednym słowem jest to sprzęt, pomagający znacznie urozmaicić domowe posiłki. Osobom, obawiającym się potraw gotowanych na głębokim tłuszczu polecić można frytkownice umożliwiające smażenie praktycznie bez użycia oleju. Przybliżone ceny: od 50 złdo 800 zł Poradnik - jaką frytkownice wybrać?

4 / 10

4. Ekspres do kawy

Obraz
© Materiały prasowe

Jeśli państwo młodzi nie wyobrażają sobie rozpoczęcia dnia bez „małej czarnej”, świetnym pomysłem na prezent może okazać się ekspres do kawy, zwłaszcza, jeśli młodzi do tej pory ten napój przygotowywali przy pomocy czajnika. Wybór ekspresu nie jest prostą sprawą, zwłaszcza biorąc pod uwagę zatrzęsienie różnych modeli dostępnych na rynku. Dobrze wcześniej znać kawowe preferencje nowożeńców i na tej podstawie zdecydować się na zakupu konkretnego modelu – inaczej kawę przygotuje ekspres przelewowy, ciśnieniowy bądź kapsułkowy lub korzystający z saszetek. Aby pomóc w doborze odpowiedniego urządzenia, przygotowaliśmy specjalny poradnik. Przybliżone ceny: od 30 zł(tanie ekspresy przelewowe)do 9000 zł(domowe ekspresy ciśnieniowe). Ceny profesjonalnego sprzętu mogą znacznie przekraczać tę kwotę.

5 / 10

5. Kuchenka mikrofalowa

Obraz
© Thinkstockphotos

Młodzi, rozpoczynający życie małżeńskie zapewne często nie będą mieli czasu na gotowanie potraw w tradycyjny sposób. Kuchenka mikrofalowa, pozwalająca w krótkim czasie przygotować posiłek, może okazać się dla nich bardzo przydatnym urządzeniem. Tego rodzaju sprzęt już dawno przestał ograniczać się do prostego podgrzewania i rozmrażania. Dzisiejsze mikrofalówki często posiadają możliwość grillowania, opiekania czy nawet gotowania na parze, dzięki czemu w wielu gospodarstwach domowych stały się podstawowym urządzeniem służącym do przygotowywania posiłków. Przybliżone ceny: od 120 złdo 2000 zł Szybkie gotowanie - jaką kuchenkę mikrofalową kupić?

6 / 10

6. Urządzenia do pielęgnacji ciała

Obraz
© Thinkstockphotos

Przy nadchodzących wydatkach związanych z początkami małżeństwa, młoda para może na dalszy plan odkładać zakup urządzeń związanych z dobrym wyglądem i samopoczuciem. Ale od czego są bliscy? Każda panna młoda ucieszy z nowej prostownicy, lokówki czy suszarki. Z kolei golarka bądź strzyżarka do włosów, pozwalająca oszczędzić na wizytach u fryzjera, będzie świetną niespodzianką dla pana młodego. Nawet jeśli nowożeńcy mają już tego rodzaju sprzęt, zapewne chętnie zastąpią go nowszym i lepszym modelem otrzymanym w prezencie. Dermatolog radzi, jak zadbać o gładką i zdrową skórę przed i po depilacji

7 / 10

7. Automat do wypiekania chleba

Obraz
© Materiały prasowe

Jak powiedział William Szekspir „Pieniądze dają chleb, los daje żonę” – a skoro los już połączył małżonków, my zadbajmy o drugi element przysłowia. Tzw. „wypiekacze” do chleba pozwalają uniezależnić się od zewnętrznych dostawców pieczywa, których produkty dostępne w marketach często nie są pierwszej świeżości. Tego typu urządzenia umożliwiają wypieczenie w domowych warunkach wielu rodzajów pieczywa i ciast, a niektóre wypiekacze przystosowane są także do wyrobu dżemu. Do korzyści płynących z zakupu tego rodzaju sprzętu nie trzeba przekonywać nikogo, kto kiedykolwiek skosztował swojskiego, pachnącego chleba domowej roboty. Przybliżone ceny: od 170 złdo 700 zł Jaki wybrać i kupić automat do wypiekania chleba?

8 / 10

8. Blender

Obraz
© Thinkstockphotos

Blendery coraz częściej stanowią wyposażenie nowoczesnych kuchni. Pozwalają rozdrobnić składniki do koktajli, sosów lub kremowych zup, świetnie też radzą sobie z siekaniem warzyw, owoców czy ziół. Jednym słowem - pomogą przygotować naturalne i zdrowe dodatki do każdego posiłku. Pod względem konstrukcyjnym blendery dzielą się na ręczne oraz kielichowe. Te pierwsze pozwalają rozdrobnić składniki w oddzielnym naczyniu, podczas gdy te drugie wyposażone są we własny pojemnik na składniki, dzięki czemu przypominają roboty kuchenne. Przybliżone ceny: od 30 złdo 2500 zł Jaki blender kupić?

9 / 10

9. Stacja pogodowa

Obraz
© Materiały prasowe

Tego typu urządzenia pozwalają na samodzielne monitorowanie warunków atmosferycznych i prognozowanie nadchodzącej pogody, dzięki czemu może być to świetny prezent dla ludzi nie ufających telewizyjnym pogodynkom. Stacje meteo nie tylko podpowiedzą świeżo upieczonym małżonkom, czy warto zabrać ciepły płaszcz i parasol na długi romantyczny spacer. Przy zmiennej aurze naszego kraju warto na bieżąco uaktualniać informacje o warunkach atmosferycznych - może być to szczególnie istotne dla osób wrażliwych na zmiany pogody. Przybliżone ceny: od 50 złdo 4000 zł Jaką wybrać i kupić domową stację pogody?

10 / 10

10. Sprzęt dla rodziców

Obraz
© Materiały prasowe

Nad tego typu prezentami powinny rozglądać się zwłaszcza świeżo upieczone teściowe - nie dość, że wręczą praktyczny podarunek, to przy okazji „delikatnie” zasugerują młodej parze, że już czas na potomka. Na rynku dostępna jest cała gama produktów, których celem jest ułatwienie młodym rodzicom opieki nad maluchem - od dbających o bezpieczeństwo malucha niań elektronicznych, przez pozwalające monitorować jego prawidłowy rozwój wag i termometrów elektronicznych, aż po sprzęt pomagający w karmieniu: sterylizatory, podgrzewacze do butelek i laktatory. Urządzeń tego typu jest tyle, ile obowiązków przy opiece nad niemowlakiem, tak więc łatwo możemy wybrać sprzęt odpowiedni na ślubny prezent. Niezbędnik młodej mamy - sprzęt, który pomoże w opiece nad dzieckiem

Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)