Premierowe urządzenia Becker na IFA 2011

Premierowe urządzenia Becker na IFA 2011

25.07.2011 12:01

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Podczas wrześniowych targów IFA 2011 w Berlinie odbędzie się premiera nowych urządzeń nawigacyjnych Becker. Ready 50 i Becker Active 50 zostały wyposażone w duże pięciocalowe ekrany oraz całkowicie nowo opracowane oprogramowanie.

Becker SituationScan
Jedną z nowości jest interaktywny asystent kierowcy, który analizuje jego zachowanie na drodze i domyśla się jego potrzeb na danym etapie podróży, a następnie na tej podstawie pomaga wyszukać przydatne funkcje, których użytkownik może nie znać lub nie mieć możliwości włączyć w trakcie jazdy. Przykładowo jeśli kierowca zjedzie z zaplanowanej trasy to nawigacja podpowie mu, gdzie znajduje się np. najbliższa stacja benzynowa lub restauracja. Natomiast, gdy będzie dojeżdżać do celu podróży zaproponuje najbliższe miejsce parkingowe. Użytkownik może zaakceptować nową propozycję lub z niej zrezygnować. System działa w czasie rzeczywistym i uzupełnia wiadomości o informacje o utrudnieniach na drodze z systemu TMC.

Obraz
© (fot. Becker)

HQ TMC
Aby zapewnić aktualne informacje o utrudnieniach w ruchu, także w miejscach, gdzie sygnał radiowy może być słabszy, w modelach Becker Ready 5. i Becker Active 50 udoskonalono system odbioru sygnałów TMC. HQ TMC został stworzony wspólnie z niemiecką firmą telematyczną AVANTEQ. Składają się na niego odbiornik FM o dużej czułości, elastyczna antena oraz technologia SUPERTUNE, która analizuje rozmieszczenie i odległości pomiędzy nadajnikami i na podstawie zebranych danych łączy się z tymi, które gwarantują najlepszy odbiór. Dzięki temu urządzenie ma stale maksymalny zasięg i otrzymuje aktualne informacje TMC w czasie rzeczywistym. Oba nowe modele posiadają już opłacone TMC na Polskę.

Nowy interfejs
Nowe menu główne zostało zaprojektowane w popularnym stylu „Aero” charakteryzującym się półprzezroczystymi szklanymi oknami. Subtelne animacje sprawiają oraz prosty i elegancki układ przycisków na ekranie zwiększają widoczność mapy. W centralnej części głównego menu znajduje się podgląd mapy Becker BullEye, dzięki któremu użytkownik zawsze wie, gdzie się znajduje i może szybko przejść do pełnego widoku mapy. Natomiast ikona Becker SituationScan umieszczona na ekranie mapy umożliwia bezpośredni dostęp do ważnych w danej chwili funkcji.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (1)
Zobacz także