Premiera trzeciej generacji antywirusa Eset dla Androida

Premiera trzeciej generacji antywirusa Eset dla Androida

Premiera trzeciej generacji antywirusa Eset dla Androida
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
14.05.2014 16:00, aktualizacja: 15.05.2014 09:19

Eset udostępnił najnowszą, trzecią generację oprogramowania Mobile Security - aplikacji zabezpieczającej dla urządzeń z systemem Android. Z rozwiązania można korzystać albo w wersji bezpłatnej, albo w wersji płatnej z pakietem funkcji premium.

Trzecia generacja Eset Mobile Security, podobnie jak poprzednia, dostępna jest w wariancie bezpłatnym, którego możliwości można rozszerzyć kupując pakiet funkcji premium. W opcji bezpłatnej aplikacja oferuje użytkownikowi skanowanie antywirusowe wszystkich pobieranych plików i aplikacji, skaner antywirusowy uruchamiany na żądanie oraz zabezpieczenie przed złośliwymi kodami serwisowymi USSD (Unstructured Supplementary Service Data) –. taki kod przesłany w spreparowanej wiadomości SMS może spowodować np. automatyczne przywrócenie urządzenie do ustawień fabrycznych, kasując przy tym wszystkie zapisane dane.

Bezpłatny wariant daje użytkownikowi dostęp również do trzech funkcji modułu Anti-Theft, którego celem jest pomoc w minimalizowaniu skutków kradzieży lub zgubienia smartfona. Anti-Theft umożliwia bezpłatne lokalizowanie utraconego telefonu za pomocą sygnału GPS (wskazanie wyświetlane jest na mapie), zdalne uruchomianie syreny alarmowej czy zdalne skasowanie danych zapisanych w pamięci i na kartach zainstalowanych w chronionym smartfonie.

Zakup pakietu premium wzbogaca wspomnianą wyżej listę funkcjonalności o zestaw przydatnych narzędzi ochronnych oraz o dostęp do wszystkich opcji unowocześnionego modułu Anti-theft. Wersja premium posiada m.in. ochronę przed pułapkami phishingowymi, a więc stronami internetowymi do złudzenia przypominającymi serwisy WWW zaufanych instytucji (np. banków, czy sklepów internetowych), które wyłudzają dane użytkownika, w tym dane kart kredytowych.

Wśród funkcji premium znaleźć można również filtr, który umożliwia blokowanie niechcianych połączeń przychodzące oraz wiadomości SMS i MMS. Filtr można skonfigurować tak, by blokował ostatniego dzwoniącego lub by działał w konkretnych godzinach, blokując wszystkich poza najbliższą rodziną i przyjaciółmi. Eset Mobile Security w wersji premium to również dostęp do rozbudowanego proaktywnego modułu Anti-Theft. Teraz modułem tym można zarządzać z poziomu strony my.eset.com. Nowa wersja Anti-Theft monitoruje zachowanie użytkownika. Jeśli ten dwukrotnie wprowadzi błędny kod PIN lub narysuje zły symbol odblokowania, aplikacja zablokuje urządzenie i wyświetli na koncie właściciela w serwisie my.eset.com informację o wykrytej nieprawidłowości. W tej samej chwili urządzenie wykona zdjęcia za pomocą wbudowanych w smartfon aparatów oraz zarejestruje aktualną lokalizację urządzenia, zaznaczając ją na mapie. Dodatkowo w serwisie my.eset.com właściciel zyska możliwość przesłania na zablokowany telefon wiadomości,
wzywającej znalazcę do oddania zguby. Jeśli w skradzionym lub zgubionym telefonie poziom naładowania baterii zbliży się do zera, program zarejestruje aktualną pozycję GPS i adres IP urządzenia, a także wykona zdjęcia wbudowanymi aparatami i prześle je na konto użytkownika w serwisie my.eset.com przed wyłączeniem urządzenia. Warto dodać, że podobniej jak w poprzedniej wersji moduł Anti-Theft monitoruje czy w chronionym telefonie nie podmieniono karty SIM. Jeśli tak się stanie, na wskazany wcześniej przez właściciela numer komórki, zostanie przesłana informacja, zawierająca m.in. nowy numer telefonu jaki zdefiniowała wetknięta karta SIM.

Aplikacja dostępna jest w polskiej wersji językowej i wspiera systemy Android 2.3. oraz nowsze. Do działania wymaga urządzenia z procesorem co najmniej 500 MHz oraz 256 MB pamięci RAM.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)