Prawie 2 miliony domów z szybszym internetem. Nowa oferta Orange

Prawie 2 miliony domów z szybszym internetem. Nowa oferta Orange

Prawie 2 miliony domów z szybszym internetem. Nowa oferta Orange
Źródło zdjęć: © Pixabay.com
Adam Bednarek
23.08.2018 12:56, aktualizacja: 23.08.2018 15:49

Orange odpowiada UPC. Ich światłowód również przyspieszy do 1Gb/s. I to w całej Polsce, nie tylko w Warszawie.

Wczoraj UPC pochwaliło się, że jako pierwszy ogólnopolski operator oferuje konsumentom światłowodowy internet o prędkości 1Gb/s. Orange już odpowiedziało na ruch konkurencji. Superszybki internet dostępny będzie nie tylko w Warszawie, ale obejmie 76 gmin, w których rynek szerokopasmowego internetu został zderegulowany. Stolica oczywiście też się "łapie", a oprócz Warszawy dotyczy to również mieszkańców Wrocławia, Bydgoszczy, Torunia, Lublina, Zielonej Góry, Łodzi, Ostrołęki, Białegostoku czy Gniezna. W sumie blisko 1,7 mln gospodarstw domowych.

Co ważne, z szybszego internetu skorzystają wszyscy ci, którzy już posiadają światłowód w prędkości do 600 Mb/s. Nie trzeba podpisywać nowych umów ani płacić wyższego abonamentu - cena usługi pozostanie taka sama.

- Wprowadzamy również na rynek nową generację Wi-Fi – inteligentne Wi-Fi, które zapewnia nową jakość korzystania z domowej sieci. Wi-Fi podąża za nami po całym domu, automatycznie wybierając najlepszy sposób połączenia. Wszystko po to, by każdy z domowników mógł jak najpełniej korzystać z możliwości światłowodu – oglądać telewizję w najwyższej jakości, pracować, komunikować się ze znajomymi – płynnie i bez zakłóceń – powiedział Jean-François Fallacher, prezes Orange Polska.

"Orange Smart Wi-Fi działa w oparciu o modem FunBox 3.0 wyposażony w nowe oprogramowanie oraz urządzenie Smart Wi-Fi Box. Łączy się ono bezprzewodowo z modemem, wzmacnia i rozszerza zasięg Wi-Fi. Obydwa urządzenia monitorują jakość połączeń Wi-Fi w domowej sieci i płynnie przełączają sprzęt używany przez domowników (smartfony, laptopy) do tego punktu dostępu, który w danym miejscu zapewnia lepsze parametry transmisji" - wyjaśnia Orange.

Orange Polska przygotował także ofertę na światłowód bez umowy lojalnościowej. To rozwiązanie powstałe głównie z myślą o studentach, choć rzecz jasna dostępne dla wszystkich. Miesięczny abonament za internet o prędkości do 10, 20, 80 Mb/s oraz światłowodowy w opcji 100 Mb/s wynosi 59,99 zł. W przypadku Orange Światłowodu o prędkości 300 Mb/s i 1 Gb/s, abonament wyniesie odpowiednio 69,99 zł i 89,99 zł.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)