Prawdziwe kino konesera - nowe telewizory Panasonic serii V10

Prawdziwe kino konesera - nowe telewizory Panasonic serii V10

17.06.2009 15:22

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Panasonic prezentuje nowe telewizory plazmowe i LCD, które wyróżnia smukły design, oszczędność energii oraz integracja z serwisami internetowy mi.in. YouTube czy Picasa.

Panasonic zaprezentował nową serię telewizorów plazmowych i LCD - V10. skierowaną do prawdziwych koneserów domowej rozrywki w najwyższej jakości. High-Endowa seria została wyposażona w najnowszej generacji panele NeoPDP z wysokowydajnymi procesorami i nowo zaprojektowanym przetwornikiem sygnału. Seria V10 zawierająca także telewizory LCD, z ulepszoną jakością dźwięku i obrazu, jak i smukłą, kompaktową konstrukcją. Serię V10 wyróżnia świetny, ostry jak brzytwa obraz, głęboki dźwięk, optymalne połączenie sieciowe oraz atrakcyjny design.

Jedną z nowości jest bezołowiowy NeoPDP G12 Full HD Toughpanel o rozdzielczości 1920x1080 pikseli, wyposażony w filtr Natural Vision Filter Pro. NeoPDP stanowią nową generację paneli plazmowych, które nadają inny wymiar telewizji. Telewizory Panasonic serii V10 charakteryzują się w szczególności fantastyczną płaską, lżejszą i kompaktową obudową. Ponadto są one szczególnie wydajne energetycznie. Dzięki panelom o żywotności do 100 000 godzin, zmniejszonemu zużyciu energii i zintegrowanemu trybowi Eco, plazmy nowej generacji wspierają wypełnianie strategii ‘eco ideas’.

Obraz
© (fot. Panasonic)

Wszystkie modele telewizorów z serii V10 wyposażone zostały w szereg funkcji ułatwiających korzystanie z nich, a także pozwalających na zbudowanie własnej domowej sieci rozrywki. Jedną z nich jest funkcja Viera Cast, która zapewnia domownikom dostęp do zasobów Internetu bezpośrednio na ekranie telewizora. Ponadto telewizory serii V10 są kompatybilne ze standardem DLNA (DivX/JPEG/MPEG2), co umożliwia pełne zintegrowanie odbiornika z domową cyfrową siecią. Dzięki niej z łatwością odtworzymy nagrania przechowywane w komputerze np. zdjęcia czy filmy.

Dzięki technologii przetwarzania Vreal 4 PRO, łączącej sterowanie podpolowe 600Hz z funkcją Intelligent Frame Creation Pro (600 Hz Sub-field Drive Intelligent Frame Creation Pro), telewizory serii V10 zapewniają fantastyczne odwzorowanie kolorów oraz niezwykle płynny i wyraźny obraz. Sprawia to, że transmisje wydarzeń sportowych oraz oglądanie filmów staje się przyjemniejsze. Wrażenia te potęguje jeszcze bardziej funkcja 24 Smooth Film, która zapewnia płynny ruch w filmach poprzez zwiększenie liczby wyświetlanych klatek. Funkcja ta zamienia standardowe 2. klatki na sekundę na 96 klatek, co skutkuje znacznym podniesieniem komfortu oglądania obrazów wysokiej rozdzielczości.

Obraz
© (fot. Panasonic)

Telewizory plazmowe serii V10 oferują najnowoczesne rozwiązania, takie jak Digital Cinema Colour, czyli mechanizm gwarantujący odwzorowanie wszystkich kolorów niezbędnych podczas odtwarzania filmów. Ponadto, zapewniają gradację odcieni od jasnych do ciemnych realizowaną w 6,144 stopniach, dzięki czemu zarówno jasne jak i ciemne obszary obrazu charakteryzuje odpowiednia ostrość. Dodatkowo technologia x.v. Colour zapewnia realistyczne i wierne odwzorowanie kolorów, z większą ilością szczegółów. Wysoką jakość obrazu w telewizorach plazmowych serii V10 gwarantuje także wysoki kontrast dynamiczny na poziomie 2,000,000:1 (statyczny 40,000:1. oraz panel typu Infinite Black.

Telewizory plazmowe Panasonic serii V1. dostępne są z ekranami 65 cali, 58 cali, 50 cali i 42 cali (TX-P65V10E, TX-P50V10E, TX-P58V10E, TX-P42V10E). Modele 50- i 42-calowy wyposażone zostały w pojedynczą szklaną płytę.

Linia telewizorów Panasonic serii V10 obejmuje także panele LCD. Modele TX-L37V10E i TX-L32V10E zostały wyposażone w nowe panele Full HD IPS-Alpha z szerokim katem widzenia. 10-bitowa technologia paneli sprawia, że widzowie mogą cieszyć się naturalnymi i pełnymi głębi kolorami. Ponadto funkcja inteligentnego tworzenia klatki 100Hz (100Hz Intelligent Frame Creation), która zamienia strumień 50 klatek na sekundę pochodzący z sygnału wejściowego 50 Hz na strumień 100 klatek na sekundę. Znaczne zwiększenie rozdzielczości telewizorach LCD serii V10 uzyskiwane jest poprzez wykorzystywanie technologii wykrywania ruchu, która sprawia, że telewizory wykrywają obszary, w którym następuje ruch i tylko w nich włączają rozjaśnienie tylnego podświetlenia. O jakości obrazu decyduje tu także kontrast 100,000:1 z funkcją inteligentnej kontroli sceny, która powoduje zmniejszenie intensywności światła podczas odwzorowania czarnych fragmentów obrazu. W telewizorach tych zastosowano ponadto funkcję 2. Smooth Film
poprawiającą płynność odtwarzanego obrazu.

Obraz
© (fot. Panasonic)

Seria V10 daje do dyspozycjo użytkownika 4 złącza HDMI pozwalające na podłączenie źródeł obrazu wysokiej rozdzielczości takich jak np. odtwarzacze Blu-ray czy kamery HD. Telewizory tej serii posiadają także zintegrowany tuner DVB-S i DVB-T.

Telewizory Panasonic V1. dostępne będą w sprzedaży od maja w sugerowanych cenach detalicznych:

TX-P50V10E – 9.999 PLN
TX-P42V10E – 7.499 PLN
TX-L37V10E – 6. 499 PLN
TX-L32V10. – 5. 499 PLN

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (28)