WAŻNE
TERAZ

Powrót "Lewego". Skład FC Barcelony na mecz z Celtą Vigo

Prawdziwe czołgi i wojenna rywalizacja o wysoką stawkę

W dniach 25-26 kwietnia br. do EXPO XXI Warszawa przyjadą najlepsi zawodnicy World of Tanks - jednej z najpopularniejszych gier komputerowych świata. Wezmą udział w rywalizacji Wargaming.net League Grand Finals 2015, podczas której 12 drużyn zmierzy się w pełnym emocji pojedynku o mistrzowski tytuł i atrakcyjne nagrody pieniężne.

Obraz
Źródło zdjęć: © Wargaming.net

World of Tanks to gra komputerowa z gatunku MMO (massively multiplayer online game), w którą za pośrednictwem internetu może grać jednocześnie wiele osób, tworzących drużyny. Opiera się na pojedynkach z udziałem czołgów. Od 2010 roku gra bije rekordy popularności, zdobywając wiele prestiżowych nagród przyznawanych przez ekspertów i samych użytkowników. World of Tanks wpisano także do Księgi rekordów Guinessa w kategorii największej liczby graczy zalogowanych jednocześnie na jednym serwerze gry MMO. Jej producentem, wydawcą i jednocześnie organizatorem finałowego pojedynku jest Wargaming.net.

Tegoroczne finały Mistrzostw Świata World of Tanks - Wargaming.net League Grand Finals 2015 - odbędą się w dniach 25-26 kwietnia w EXPO XXI Warszawa. Wybierając miejsce dla prestiżowego wydarzenia, organizatorzy wzięli pod uwagę zarówno dużą przestrzeń i wygodne położenie obiektu, jak i nowoczesną infrastrukturę oraz szybkie łącza światłowodowe niezbędne do przeprowadzenia rozgrywek MMO, w które wyposażone jest EXPO XXI Warszawa. Partnerami imprezy, która w zeszłym roku przyciągnęła kilka tysięcy graczy i wielbicieli pancernych bitew z całego świata, są firmy Intel, Razer oraz Paysafecard.

Niezwykłe emocje dla gości i wysokie wygrane dla uczestników

Tegoroczny turniej Wargaming.net League Grand Finals 2015 odbędzie się w oparciu o nowe zasady, zapewniające jeszcze bardziej dynamiczną i widowiskową grę. W rywalizacji weźmie udział dwanaście najlepszych drużyn World of Tanks z całego świata. Po dwie reprezentujące region Azji i Pacyfiku (ELONG i ARETE), Rosję (Natus Vincere i HellRasiers), Europę (Virtus.PRO i Schoolbus), Stany Zjednoczone (RUlette i eLevate) i Chiny (Reforn i YaTo), a także dwie drużyny dodatkowo wybrane przez organizatorów, które otrzymały dzikie karty (Kazna Kru i Santa Claus and Six Deers). Pierwszego dnia zawodów drużyny będą walczyć w czterech grupach, dwie najlepsze w każdej grupie przejdą do fazy play-off. Stawka jest wysoka, bowiem na uczestników czekają rekordowe nagrody pieniężne o łącznej wartości ponad 1,1 mln zł.

Organizatorzy zadbali także o specjalne atrakcje dla gości wydarzenia. Scenografia imprezy zbudowana zostanie z wykorzystaniem prawdziwych czołgów, przygotowanych we współpracy z Muzeum Wojska Polskiego - maszyny T-34/85 oraz kanadyjskiej wersji Shermana M4A1. Biorąc udział w licznych konkursach, wielbiciele World of Tanks mają szansę wygrać unikatowe nagrody, przygotowane specjalnie na wydarzenie - m.in. dodatki do gry i militarne gadżety. Każdy wielbiciel pancernych pojedynków będzie mógł także zmierzyć się z najlepszymi na jednym z kilkunastu stanowisk komputerowych, przygotowanych przez firmę Wargaming.net.

Wstęp na turniej Wargaming.net League Grand Finals 2015 jest bezpłatny.

Turniej będzie także transmitowany pod adresem: http://www.twitch.tv/wgleu.

Dodatkowe informacje dotyczące wydarzenia dostępne są na stronie: www.thegrandfinals.com.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: Apple będzie pozwane przez amerykańskie szkoły

Zobacz także: World of Tanks w wersji na komórki

Wybrane dla Ciebie
Obiecano im pracę w hotelu. Afrykanki zwabione przez Rosję
Obiecano im pracę w hotelu. Afrykanki zwabione przez Rosję
Ukraińcy nie musieli go atakować. Rosyjski Ka-226 rozbił się w Rosji
Ukraińcy nie musieli go atakować. Rosyjski Ka-226 rozbił się w Rosji
Rosja promuje Su-57. Nikt nie chce "najlepszego samolotu świata"
Rosja promuje Su-57. Nikt nie chce "najlepszego samolotu świata"
Rosjanie zrobili to celowo. Zaatakowali konwój humanitarny
Rosjanie zrobili to celowo. Zaatakowali konwój humanitarny
Problemy z rosyjskimi czołgami. Sami Rosjanie narzekają na ich jakość
Problemy z rosyjskimi czołgami. Sami Rosjanie narzekają na ich jakość
Odparowuje wszystko co żywe. Rosjanie zaczęli demontować potężną broń
Odparowuje wszystko co żywe. Rosjanie zaczęli demontować potężną broń
Najstarsze powietrze w historii. Było uwięzione w 6-milionowym lodzie
Najstarsze powietrze w historii. Było uwięzione w 6-milionowym lodzie
Sprawdzono ją w Ukrainie. Polska chce nią zwalczać drony
Sprawdzono ją w Ukrainie. Polska chce nią zwalczać drony
Chiny mają nowy okręt. Rzuca wyzwanie największym mocarstwom
Chiny mają nowy okręt. Rzuca wyzwanie największym mocarstwom
Nie tylko Koreańczycy. Ujawniono, kto jeszcze walczy za Rosję
Nie tylko Koreańczycy. Ujawniono, kto jeszcze walczy za Rosję
Mówią, że są lepsze niż F-35. Będą produkowane w Ukrainie
Mówią, że są lepsze niż F-35. Będą produkowane w Ukrainie
Lotnicze marzenie Ukraińców. Chcą je składać u siebie
Lotnicze marzenie Ukraińców. Chcą je składać u siebie