PQI: 640 GB danych w kieszeni

PQI: 640 GB danych w kieszeni

PQI: 640 GB danych w kieszeni
16.12.2009 14:31, aktualizacja: 17.12.2009 13:42

W sprzedaży jest już dostępny przenośny dysk PQI z serii H550 o pojemności 640 GB. Nowy HDD oferuje nie tylko więcej miejsca na przechowywanie danych, ale też niższe zużycie energii i lepszą ochronę zapisanych informacji.

W największej pamięci PQI z serii H550. dzięki zastosowaniu nowego talerza, zmniejszone zostało zużycie prądu i poprawione rozpraszanie ciepła o 80 proc., w porównaniu z poprzednimi modelami. Dodatkowo nośnik wyposażony został w system FFS (Free-Fall Sensor), który parkuje głowicę przy wykryciu bezwładności, chroniąc talerz przed uderzeniem głowicy dysku. Zwiększa to bezpieczeństwo danych i lepszą ochronę sprzętu przed uszkodzeniem.

Obraz
© (fot. PQI)

[

]( http://tanio.pl/szukaj.html?pole_dod_1=&pole_dod_2=&nazwa=PQI+640GB&set_log=0&sort=skd&cid=2455&cena_od=&cena_do= )

Dysk wyposażono także w funkcję USB Turbo Boost, która umożliwia zwiększenie prędkości transferu danych nawet o 5. proc. - do 38 MB/s podczas odczytu i 40 MB/s przy zapisie danych. Pozwala to zaoszczędzić czas przy kopiowaniu plików o dużych rozmiarach, np. filmów lub mp3. Natomiast dzięki opcji backupu danych za pomocą jednego przycisku (OTB), można w prosty i szybki sposób skopiować informacje z komputera. Darmowe oprogramowanie UR Smart umożliwia z kolei efektywne zarządzanie danymi (np. przenoszenie zakładek internetowych lub poczty e-mail z Outlooka) oraz zabezpieczenie komputera przed nieautoryzowanym dostępem.

Pamięć oferowana jest w dwóch kolorach - czarnym i białym. W zestawie znajduje się praktyczne etui na dysk i akcesoria.

Cena dysku H550 o pojemności 640 GB wynosi 519 zł brutto. Nośnik objęty jest trzyletnią gwarancją producenta.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)