Pozwiedzaj Międzynarodową Stację Kosmiczną. Niesamowite zdjęcia

Pozwiedzaj Międzynarodową Stację Kosmiczną. Niesamowite zdjęcia

Pozwiedzaj Międzynarodową Stację Kosmiczną. Niesamowite zdjęcia
Źródło zdjęć: © google | Redakcja WP Tech
Grzegorz Burtan
21.07.2017 09:39, aktualizacja: 21.07.2017 10:09

Jeżdżenie palcem po mapie? To już takie staroświeckie. Teraz można zwiedzić najdalsze zakątki świata dzięki Google Street View. Firma ma jednak rozmach i postanowiła umożliwić internautom zwiedzanie Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS).

Thomas Pasquet, astronauta z Europejskiej Agencji Kosmicznej, podczas półrocznej misji na ISS przygotowywał dla Google zdjęcia w zerowej grawitacji. Na oficjalnym blogu opisał, jak wyglądała praca nad fotografiami.

Tak w przestrzeni kosmicznej radzą sobie zwierzęta

Pierwszą rzeczą, którą trzeba rozwiązać, była oczywiście zerowa grawitacja – stacja orbitująca ponad 400 km nad Ziemią, trzeba było opracować nową metodę robienia zdjęć cyfrową lustrzanką. Tym zajęli się specjaliści z Marshall Space Flight Center. Efekty ich prac można znaleźć tutaj.

Obraz
© google | Redakcja WP Tech

Pasquet nie miał łatwego zadania. ISS jest pełna sprzętów i okablowania, do tego jest tam dość tłoczno – sześcioosobowa załoga pracuje na stacji 12 godzin dziennie, trzeba było zatem pogodzić ich zajęcia z przygotowaniem fotografii . Ich połączeniem w panoramy zajął się już zespół na Ziemi.

Obraz
© google | Redakcja WP Tech

Astronauta podsumował swoją podróż poza Ziemię jako doświadczenie, które zmieniło jego postrzeganie świata. Liczy na to, że panoramy z ISS wpłyną również na oglądających.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)