Poznaj pięć nowych pomysłów Nokii, które mają podbić świat

Poznaj pięć nowych pomysłów Nokii, które mają podbić świat

Poznaj pięć nowych pomysłów Nokii, które mają podbić świat
07.04.2011 15:57, aktualizacja: 07.04.2011 22:18

Nokia prezentuje koncepcje pięciu nowych telefonów, które mogą wkrótce trafić na rynek. Dla każdego jest coś miłego - niektóre projekty są brzydkie, niektóre naprawdę ładne, a niektóre... ciekawe.

Już wiemy, że Nokia zamierza w przyszłym tygodniu zaprezentować nowe smartfony oraz aktualizację systemu operacyjnego Symbian. Tymczasem centrum badawczo-rozwojowe fińskiego producenta przedstawia pięć nowych koncepcji telefonów komórkowych.

Pierwszy projekt o nazwie Nokia 8. Dragonfly to dzieło Reginalda Shola Hingstona, który umieścił w nim bardzo duży ekran, klawiaturę alfanumeryczną, kamerę oraz trackpada. Niestety nic więcej o telefonie nie wiemy, prócz tego, co widać gołym okiem - urządzenie będzie bardzo cienkie. Nam jednak nie przypadło do gustu.

Obraz
© Nokia 82 Dragonfly (fot. via Chip.pl)

Nokia Kinetic, zaprojektowana przez Jeremy'iego Innes-Hopkinsa. Urządzenie potrafi zamienić cyfrową informację na kinetyczną energię, dzięki wbudowanemu elektromagnesowi. Brzmi ciekawie i zdecydowanie jest to przyszłościowy projekt.

Obraz
© Nokia Kinetic (fot. via Chip.pl)

Kolejną koncepcją jest Nokia Eco Sensor, czyli coś dla ekologów. To w pełni funkcjonalny telefon, ale dostarczający przy informację o stanie twojego zdrowia oraz o środowisku, w którym się znajdujesz. Telefon można nosić na dołączonej opasce, która zbiera potrzebne dane. Całość zasilana jest dzięki energii słonecznej.

Obraz
© Nokia Eco Sensor (fot. via Chip.pl)

Nokia "Remade" Concept, który, jak sama nazwa wskazuje, został wykonany z przerobionych materiałów - aluminiowych puszek, plastikowych butelek i zużytych opon. To kolejny projekt dla ekologów, który zakłada redukcję emisji dwutlenku węgla poprzez minimalizację strat energii. Posiada jednak bardzo, bardzo mały, praktycznie nieużyteczny ekran.

Obraz
© Nokia Remade (fot. via Chip.pl)

Piąty, a zarazem ostatni pomysł, jest też najdziwniejszą koncepcją. Nokia Scentsory wygląda jak składana kartka papieru. Wygląda dziwnie, ale jeszcze dziwniejsze jest jego zastosowanie - potrafi bowiem wyczuć, transmitować i emitować zapach. Po zamknięciu można z niego korzystać jak z normalnego telefonu - wtedy do dyspozycji mamy touchpada, dwa ekrany LED oraz głośniki stereo.

Po otwarciu natomiast, zyskujemy kolejne dwa ekrany, ale także kamerę, czujniki zapachu oraz temperatury. Chętnie poczytamy w komentarzach wasze pomysły na zastosowanie takiego rozwiązania.

Obraz
© Nokia Remade (fot. via Chip.pl)
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (56)