Powstaje pierwsza w Europie Autoryzowana Akademia Huawei

Powstaje pierwsza w Europie Autoryzowana Akademia Huawei

Powstaje pierwsza w Europie Autoryzowana Akademia Huawei
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
13.06.2012 15:10, aktualizacja: 13.06.2012 15:31

Politechnika Warszawska podpisała umowę z firmą Huawei, dotyczącą prowadzenia przez uczelnię pierwszej w Europie Autoryzowanej Akademii Huawei (HANA). Celem Akademii będzie pogłębienie wiedzy oraz umiejętności praktycznych studentów w zakresie nowoczesnych rozwiązań telekomunikacyjnych, w tym technologii LTE.

Pierwszy cykl zajęć w Akademii HANA rozpocznie się już w październiku, na początku nowego roku akademickiego 2012-2013. Na zajęciach realizowany będzie program szkoleniowy opracowany przez Huawei i uzgodniony z Politechniką Warszawską. Wszyscy uczestnicy, którzy otrzymają pozytywną ocenę z egzaminu przeprowadzonego pod koniec kursu, otrzymają certyfikat Akademii HANA.

Uruchomienie Akademii HANA to kolejny etap w realizacji długoterminowej współpracy pomiędzy Huawei a Politechniką Warszawską w zakresie rozwoju naukowego i technicznego, w ramach której firma m.in. wyposażyła laboratoria dydaktyczne na Wydziale Elektroniki i Technik Informacyjnych w nowoczesny sprzęt działający w oparciu o technologie Long Term Evolution (LTE) i IP Multimedia Subsystem (IMS) oraz realizuje programy szkoleń technologicznych i praktyk przemysłowych dla studentów uczelni.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)