PowerDVD 10.0.1830 - odtwarzacz wideo 3D

PowerDVD 10.0.1830 - odtwarzacz wideo 3D

PowerDVD 10.0.1830 - odtwarzacz wideo 3D
Źródło zdjęć: © IDG.pl
12.07.2010 10:30

Technologia HD zdobywa popularność, 3D wchodzi dopiero na rynek. Aby jednak korzystać z ich dobrodziejstw niezbędny jest odpowiedni sprzęt i oprogramowanie. Zacznij od instalacji odtwarzacza Power DVD.

Cena: 50 dol
Informacje: www.cyberlink.com

PowerDVD 1. to rozbudowany odtwarzacz multimedialny. Obsługuje materiały 3D i wysokiej rozdzielczości. Do wyświetlania filmów Blu-ray wykorzystuje akcelerację sprzętową, co powoduje, że działają one płynnie i z najwyższą jakością. Program zgodny jest z rozwiązaniami Intela, NVIDII i AMD. Technologia TrueTheater 3D umożliwia konwersję materiału 2D na trójwymiarowy i jego optymalizację. TrueTheater HD wykorzystywany jest natomiast do programowego zwiększania rozdzielczości standardowych filmów DVD (upscaling).
Nowością w wersji 10 odtwarzacza jest także zawansowana stabilizacja obrazu oraz funkcja redukcji szumu, które znacząco poprawiają jakość odtwarzania. W parze z doskonałym wyświetlaniem materiału filmowego idzie również obsługa najnowszych formatów audio. Power DVD bez problemu radzi sobie ze standardami Dolby Digital czy DTS. Zgodność z HDMI 1.3a powoduje, że dźwięk jest przekazywany do zewnętrznych urządzeń bez utraty jakości. TrueTheater Surround optymalizuje dodatkowo odtwarzanie na domowym sprzęcie muzycznym.
Zarządzanie biblioteką multimediów jest ułatwione dzięki wykorzystaniu funkcji bibliotek Windows 7.

Obraz
© PowerDVD 10.0.183. (fot. IDG.pl)

Własne opinie o filmach można teraz przesyłać do użytkowników Facebooka czy Twittera. Razem z odtwarzaczem instalowany jest także dostęp do usługi MoovieLive, która pozwala komentować filmy i oglądać zapowiedzi. Filmy można też przesyłać do serwisu YouTube.

Wśród nowości należy jeszcze wymienić odtwarzanie plików MKV i FLV. Możliwa jest także zmiana liczby odtwarzanych na sekundę klatek (z 24 do 60), co poprawia jakość obrazu w dynamicznych scenach, oraz technologię dynamicznej optymalizacji nasycenia kolorów, jasności i kontrastu (Eagle Vision 2).
Power DVD 1. nie ma polskiej wersji językowej a jego wariant testowy działa 10 dni.

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)