Potwór z Loch Ness - tajemnica wyjaśniona. Genetycy znaleźli odpowiedź

Potwór z Loch Ness - tajemnica wyjaśniona. Genetycy znaleźli odpowiedź

Potwór z Loch Ness - tajemnica wyjaśniona. Genetycy znaleźli odpowiedź
Źródło zdjęć: © Wikimedia Commons CC BY-SA
06.09.2019 13:00

Poszukiwacze potwora z Loch Ness mogą nie być zachwyceni najnowszymi wynikami naukowców z Uniwersytetu Otago. Po przebadaniu próbek wody z jeziora odkryli tajemnicę legendarnej bestii.

Nowozelandzcy naukowcy z Uniwersytetu Otago pobrali 250 próbek z jeziora Loch Ness i przebadali je na obecność DNA gadów. Wyniki niestety mogą rozczarować wszystkich poszukiwaczy potwora.

"Sądzę więc, że możemy być niemal pewni, że w Loch Ness nie ma pływającego gigantycznego gada" - stwierdził prof. Neil Gemmell, którzy kierował badaniami. Jednak naukowiec przyznaje, że nie oznacza to, że żaden potwór nie może zamieszkiwać jeziora.

Naukowcy przebadali próbki wody w poszukiwaniu plezjozaurów, które ze względu na cechy fizyczne przypominają legendarnego potwora z Loch Ness. To wymarłe gady o długich szyjach i małych głowach żyjące niegdyś w środowisku wodnym.

Prawdopodobnie nowe wyniki badań nie powstrzymają poszukiwaczy legendarnej bestii. Mimo braku śladów DNA wymarłego dinozaura, badacze potwora mogę wciąż poszukiwać innych śladów, próbując znaleźć odpowiedź, czy potwór z Loch Ness faktycznie istnieje.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)