Potwór z Loch Ness - tajemnica wyjaśniona. Genetycy znaleźli odpowiedź

Potwór z Loch Ness - tajemnica wyjaśniona. Genetycy znaleźli odpowiedź

Potwór z Loch Ness - tajemnica wyjaśniona. Genetycy znaleźli odpowiedź
Źródło zdjęć: © Wikimedia Commons CC BY-SA
06.09.2019 13:00

Poszukiwacze potwora z Loch Ness mogą nie być zachwyceni najnowszymi wynikami naukowców z Uniwersytetu Otago. Po przebadaniu próbek wody z jeziora odkryli tajemnicę legendarnej bestii.

Nowozelandzcy naukowcy z Uniwersytetu Otago pobrali 250 próbek z jeziora Loch Ness i przebadali je na obecność DNA gadów. Wyniki niestety mogą rozczarować wszystkich poszukiwaczy potwora.

"Sądzę więc, że możemy być niemal pewni, że w Loch Ness nie ma pływającego gigantycznego gada" - stwierdził prof. Neil Gemmell, którzy kierował badaniami. Jednak naukowiec przyznaje, że nie oznacza to, że żaden potwór nie może zamieszkiwać jeziora.

Naukowcy przebadali próbki wody w poszukiwaniu plezjozaurów, które ze względu na cechy fizyczne przypominają legendarnego potwora z Loch Ness. To wymarłe gady o długich szyjach i małych głowach żyjące niegdyś w środowisku wodnym.

Zobacz też: Tajemnica kości sprzed 1,4 tys. lat. Wyniki nowych badań

Prawdopodobnie nowe wyniki badań nie powstrzymają poszukiwaczy legendarnej bestii. Mimo braku śladów DNA wymarłego dinozaura, badacze potwora mogę wciąż poszukiwać innych śladów, próbując znaleźć odpowiedź, czy potwór z Loch Ness faktycznie istnieje.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)