Poszukaj potwora z Loch Ness na Google Maps

Poszukaj potwora z Loch Ness na Google Maps22.04.2015 13:30
Poszukaj potwora z Loch Ness na Google Maps

Z okazji 81 rocznicy publikacji słynnego zdjęcia potwora z Loch Ness, Google uwzględniło słynne jezioro na widoku Street View. Każdy internauta może teraz sam udać się na poszukiwanie kreatury.

81 lat po publikacji słynnego zdjęcia potwora z Loch Ness, Google uwzględniło słynne jezioro na widoku Street View. Każdy internauta może teraz sam udać się na poszukiwanie stwora.


Jeżeli czegoś nie można pracownikom Google odmówić, to jest to poczucie humoru i wyczucie sytuacji. Od lat zabawiają nas specjalnymi wersjami swojego logo, przygotowanymi na różne okazje. Często w swoich pomysłach idą dalej - jak chociażby niedawno, kiedy na prima aprilis udostępnili użytkownikom Google Maps granie w Pac-Mana na swoich ulicach (szerzej pisaliśmy o tym w tym artykule. Wydaje się, że ich inwencja nie zna granic. Teraz udowodnili to po raz kolejny.Uruchamiając widok Street View (kliknij, żeby przejść) jeziora Loch Ness można zobaczyć szereg fotografii. Na zasadzie takiej samej jak w przypadku widoku ulic, można przesuwać się w wybranym kierunku, tworząc wrażenie faktycznego przemieszczania się po powierzchni jeziora. Oczywiście tym razem Google musiało zrezygnować ze swoich samochodów, które tradycyjnie wykonują zdjęcia, publikowane później na Street View. Zamiast tego firma użyła wyposażonej w wykorzystywany w samochodach ekwipunek łodzi. Poszła też o krok dalej - we współpracy z organizacją Catlin Seaview Survey przygotowała również zdjęcia z poziomu jeziora, a nawet spod wody. Te z kolej można zobaczyć pod tym adresem.


Słynne zdjęcie potwora z Loch Ness opublikowane zostało 21 kwietnia 1934 roku. Jego autor twierdził, że udało mu się je wykonać przypadkowo podczas spaceru brzegiem jeziora. Przez wiele lat traktowano je jako dowód na istnienie tajemniczego stworzenia, żyjącego pod wodą. Obecnie jednak powszechnie uważa się je za oszustwo._ DG _

Zobacz także: Czy potwór z Loch Ness naprawdę istnieje?

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)