Potrząśnij telefonem, aby ustawić stopień prywatności

Potrząśnij telefonem, aby ustawić stopień prywatności

25.08.2010 15:28

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Polak Łukasz Jędrzejczyk, studiujący obecnie w Wielkiej Brytanii, jest autorem aplikacji do zarządzania prywatnością w telefonie za pomocą… potrząsania nim. Projekt może znacząco ułatwić szybkie wprowadzanie ustawień do telefonu

Nie zawsze mamy ochotę pokazywać wszystkim znajomym gdzie aktualnie przebywamy lub skąd pochodzi zrobione przez nas zdjęcie. Coraz więcej serwisów internetowych wprowadza usługi geolokalizacji, czyli publicznego pokazywania, gdzie się znajdujemy - nie każdy internauta cieszy się tym faktem. Zbyt mało prywatności i coraz większa inwigilacja zaczyna przeszkadzać dużej części użytkowników, którzy korzystają z usług różnych serwisów za pośrednictwem telefonu.

Obraz
© (fot. Kaspersky Lab)

Być może już niedługo, przy odrobinie chęci producentów smartfonów, gdy zechcemy uzyskać trochę prywatności i odłączyć się od serwisów społecznościowych, wystarczy potrząsnąć poziomo swoim smartfonem. Jeżeli zechcemy przywrócić ustawienia domyśle, trzeba będzie zrobić to samo, ale w pionie.

Jędrzejczyk przekonuje, że jedynym warunkiem niezbędnym do poprawnego działania aplikacji, jest wbudowany w telefon akcelerometr, który jest dzisiaj obecny w praktycznie każdym nowym smartfonie.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)