Wielki, potężny mech. Porusza się z prędkością nawet 33 km/h

Wielki, potężny mech. Porusza się z prędkością nawet 33 km/h
Źródło zdjęć: © youtube.com
Arkadiusz Stando

09.01.2018 10:38

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Podczas, gdy Zbigniew Boniek, kłóci się, co jest sportem, a co nie, powstaje kolejna dyscyplina. Wyścigi mechów, czy raczej wielkich egzoszkieletów. Poznajcie pierwszego z jej zawodników.

Firma Furrion zaprezentowała swój projekt wielkiego mecha - czy raczej egzoszkieletu. Bardziej pasuje mu to drugie określenie, gdyż sprzęt nie posiada automatyki, a jest całkowicie sterowany przez ruchy człowieka.

"Prosthesis", tak nazywa się maszyna, może biegać z prędkością nawet 33 km/h. Ma cztery stabilne nogi, więc jest zdolny do przekraczania przeszkód i może poruszać się przez godzinę, po pełnym naładowaniu baterii. Jego rozmiar to około 4,5 metra wysokości oraz ponad 3600 kg wagi. Ma za to dosyć niewielkich rozmiarów kokpit, przez co osoby większych rozmiarów się w nim nie zmieszczą.

Furrion ma dalsze plany związane z mechem. Chcą stworzyć własną ligę wyścigową, gdzie ludzie w "metalowych szkieletach" będą walczyć między sobą o zwycięstwo. Firma już ogłasza ligę X1 Mech Racing League i ma nadzieję, że "Prosthesis" będzie pierwszym zawodnikiem.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (31)