Postanowienie noworoczne: zaoszczędzić! Mamy pomysł, jak to zrobić

Postanowienie noworoczne: zaoszczędzić! Mamy pomysł, jak to zrobić
Źródło zdjęć: © iStock.com

11.12.2017 12:43, aktual.: 18.12.2017 12:00

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Nadchodzący rok to świetny moment, by postawić sobie ambitny cel i oszczędzić dużo pieniędzy. Wiemy, że ich "kolekcjonowanie" to jedna z najtrudniejszych rzeczy na świecie, ale mamy dla was kilka pomysłów, jak systematycznie odkładać małe i średnie kwoty w taki sposób, by już po kilku miesiącach cieszyć się sporymi sumami.

Pierwszy sprawdzony sposób na zaoszczędzenie sporej kwoty, to wybranie metody płatności. Kiedy podsumujecie sobie swoje wszystkie wydatki z miesiąca i przyjrzycie się szczególnie tym, które wyniosły mniej niż 10 zł, dojdziecie do jednego wniosku. Znacząca część domowego budżetu znika na drobne wydatki. Raz skusi was pyszna drożdżówka, innym razem kawa lub tanie ciuchy. Na szczęście większość lokali z tego typu produktami nie honoruje płatności kartą. Jeśli więc ograniczycie się tylko do "plastikowych pieniędzy", a gotówka w kieszeni będzie stanowiła rzadkość, wówczas na koniec miesiąca na koncie może pojawić się naprawdę pokaźna suma.

Drugim, bardzo skutecznym sposobem na odłożenie pieniędzy, jest oddzielanie monet od banknotów. To jeden z najprostszych sposobów, by oszczędzać i na bieżąco monitorować, jak nam idzie realizowanie noworocznego postanowienia. Ten sposób odkładania wymaga jednak bardzo dużego zaangażowania i systematyczności. Pod koniec każdego dnia trzeba bowiem zajrzeć do swojego portfela i przerzucić do skarbonki wszystkie monety, jakie w nim zostały. Zwykle jest to nawet kilkanaście złotych dziennie! Przemnóżcie taką kwotę przez liczbę dni miesiąca i odpowiedzcie sobie sami, czy warto.

Trzecia metoda to sposób na oszczędzenie bardzo poważnej kwoty pieniędzy. Wystarczy po prostu rzucić palenie. Wbrew pozorom to nie takie trudne, jak wielu z was myśli. 15 zł dziennie pomnożone przez wszystkie dni miesiąca da rewelacyjny wynik. Kto nie chciałby być zdrowszy i oszczędzać przynajmniej pół tysiąca złotych miesięcznie?

Doceń moc promocji i wyprzedaży. Sklepy potrafią przeceniać produkty nawet o kilkadziesiąt procent. Na początku wyszukiwanie takich okazji może być problematyczne, ale z czasem dojdziecie do perfekcji. W końcu każdy lubi płacić o połowę mniej za ten sam produkt. Przyjrzyj się również aukcjom internetowym i sklepom z używanymi rzeczami. Bardzo często w sieci i w outletach można znaleźć niemal nowe przedmioty za cenę o wiele niższą niż w markowym butiku.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (29)
Zobacz także