Portale do świata "Stranger Things" znalazły się w grze "Fortnite"

Portale do świata "Stranger Things" znalazły się w grze "Fortnite"

Portale do świata "Stranger Things" znalazły się w grze "Fortnite"
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
04.07.2019 11:20

Nowy sezon "Stranger Things" rusza już dzisiaj i z tej okazji Netflix i Epic Games połączyli siły w nowej akcji marketingowej. W grze "Fortnite" pojawiły się portale wyglądające zupełnie jak ten znany z serialu - prowadzący do drugiego świata.

Mimo tego że na stronie "Fortnite" nie pojawiły się żadne informacje, to gracze jeszcze wczoraj wieczorem natknęli się na tajemniczo wyglądające portale, które wyglądały niemal identycznie jak ten znany z serialu "Stranger Things". Portale pojawiły się w Mega Markecie (Mega Mall), ale ku rozczarowaniu graczy nie prowadziły do Odwróconego Świata znanego z serialu. Przejście przez nie przenosi graczy jedynie do innych części lokacji, co możemy zobaczyć w relacji jednego ze streamerów.

"Stranger Things" i "Fornite"

Nieprzypadkowo portal otworzył się właśnie w Mega Markecie - akcja najnowszego sezonu "Stranger Things" również będzie wiązać się w dużej części z otwarciem nowego centrum handlowego w serialu. Mega Market również jest nową lokacją, która została udostępniona graczom wraz z sezonem 9. "Fotnite". Powiązania wyglądają więc na nieprzypadkowe.

Być może wraz z premierą sezonu 3. "Stranger Things" możemy spodziewać się, że portale otworzą nowe możliwości. Na razie jednak brak takich informacji zarówno ze strony Epic Games, jak i graczy. Jednak to nie pierwszy raz, kiedy deweloper współpracuje z producentami przy reklamie filmu czy serialu. Współpraca z Netflixem jest kontynuacją polityki, dzięki której mogliśmy brać udział w innym wydarzeniu specjalnym w "Fortnite", który był wynikiem promocji filmów "Avengers: Endgame" i "John Wick".

Zobacz też: Lekarze ostrzegają przed popularną grą. Wciąga jak narkotyki

Warto również przypomnieć, że w "Fortnite" trwa do 16 lipca 14-dniowe wydarzenie Summer Event, w ramach którego na graczy czekają nowości – broń, skórki i inne elementy ozdobne.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)