Portal dla zwolenników Trumpa zhakowany. On sam nawet nie dołączył

Portal dla zwolenników Trumpa zhakowany. On sam nawet nie dołączył

Portal dla zwolenników Trumpa zhakowany. On sam nawet nie dołączył
Źródło zdjęć: © Getty Images | James Devaney
Marcin Watemborski
06.07.2021 09:17

O zwolennikach byłego prezydenta USA Donalda Trumpa jest czasem głośno. Wystarczy przypomnieć sobie szturm na Kapitol i jednego z protestujących przebranego za szamana.

W niedzielę, 4 lipca 2021 roku, odpalony został portal społecznościowy dla zwolenników polityki Donalda Trumpa. Założyciel strony Jason Miller na pewno nie spodziewał się, że tak szybko dojdzie do skutecznego ataku. Zhakowane zostało m.in. konto dawnego doradcy Trumpa.

GETTR jest portalem w stylu Twittera, na którym użytkownicy zamieszczają swoje opinie dotyczące bieżących tematów. Taki ruch nie jest dziwny, patrząc na to, że Trump został zblokowany m.in. na wspomnianym Twitterze za swoje wypowiedzi pochwalające atak na Kapitol. Na Facebooku został zawieszony na czas nieokreślony (co najmniej do 2023 roku), a Google stwierdził, że nie będzie miał dostępu do YouTube dopóki nie przestanie być zagrożeniem.

JubaBaghdada był tutaj, śledź mnie na twitterze :) – taki wpis pojawił się na przejętych kontach użytkowników, w tym m.in. Jasona Millera czy byłego Sekretarza Stanu Mike’a Pompeo. Nazwy niektórych profili zostały zmienione. Według założyciela portalu, zabezpieczenia już zostały poprawione. Podkreśla on również, że były prezydent nie finansuje działania portalu.

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (86)