Port lotniczy Olsztyn-Mazury. Rekordowa liczba odprawionych pasażerów

Port lotniczy Olsztyn-Mazury. Rekordowa liczba odprawionych pasażerów

Port lotniczy Olsztyn-Mazury. Rekordowa liczba odprawionych pasażerów
Źródło zdjęć: © Wikimedia Commons CC BY | Wingtip
Karolina Modzelewska
09.08.2019 09:46

W lipcu port lotniczy Olsztyn-Mazury odnotował nowy rekord. Na lotnisku odprawiono 15 409 podróżnych. Jest to najlepszych miesięczny wyniki w całej historii obiektu.

Większy ruch pasażerski w Porcie Lotniczym Olsztyn-Mazury to wynik rozszerzającej się oferty połączeń lotniczych w okresie letnim. Podróżni mogą polecieć nie tylko do Dortmundu, Londynu Luton, Londynu Stansted, ale także do Burgas i Krakowa.

Portu Lotniczy Olsztyn-Mazury z kolejnymi rekordami

Portu Lotniczy Olsztyn-Mazury w pierwszym półroczu osiągnął 21% wzrost w porównaniu do analogicznego okresu w zeszłym roku. Przez pierwsze sześć miesięcy 2019 roku, na lotnisku zrealizowano 1415 operacji lotniczych. Odprawiono również około 244 tony bagażu.

Prezes Zarządu Portu Lotniczego Olsztyn-Mazury – Tomasz Kądziołka, jest zadowolony z osiągniętego wyniku. W wypowiedzi dla mediów stwierdził: "Bardzo nas cieszy kolejny rekordowy miesiąc, jeśli chodzi o liczbę odprawionych pasażerów".

Kądziołka podkreślił również: "Pracujemy nad sukcesywnym powiększaniem siatki połączeń lotniska, zarówno w segmencie rejsów regularnych, jak również czarterowych. Naszym celem jest efektywna współpraca z przewoźnikami, którzy zaproponują pasażerom ciekawą ofertę połączeń lotniczych, odpowiadającą ich potrzebom".

Nowe kierunki pojawią się już na jesieni. Podróżujący będą mogli skorzystać z połączeń do niemieckiej Bremy oraz Kolonii.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)