Porozumienie Plusa z TVP i PR

Porozumienie Plusa z TVP i PR

20.09.2007 15:26

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Telewizja Polska, Polskie Radio oraz Polkomtel podpisały list intencyjny w sprawie współpracy w zakresie cyfryzacji telewizji oraz świadczenia usług multimedialnych.

To pierwsze tego typu porozumienie między operatorem sieci komórkowej, a mediami na polskim rynku. Dokument jest wynikiem wielomiesięcznych uzgodnień. Przedmiotem współpracy ma być dostarczanie treści multimedialnych poprzez telewizję cyfrową - zarówno naziemną, jak i mobilną, a także radio cyfrowe.

Oznacza to, że programy telewizyjne i radiowe cyfrowej jakości będą mogły docierać do masowego odbiorcy z wykorzystaniem infrastruktury operatora komórkowego. W zasadniczy sposób ułatwiłoby to dostęp do innych usług cyfrowych, w tym interaktywnych, oraz do internetu dla masowego odbiorcy w całym kraju.

Partnerzy porozumienia liczą na przewagę, jaką zapewni im ścisła współpraca na bardzo konkurencyjnym rynku telekomunikacyjnym i rynku mediów. Kluczem do sukcesu ma być masowy dostęp do tanich usług, jakich nie jest w stanie zaoferować konkurencja. Duże znaczenie dla projektu ma wsparcie Rządu RP dla zapewnienia możliwości korzystania z nowoczesnych usług cyfrowych przez szeroką rzeszę odbiorców.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także