Porozumienie na rzecz bezpieczeństwa dzieci w internecie

Porozumienie na rzecz bezpieczeństwa dzieci w internecie

Porozumienie na rzecz bezpieczeństwa dzieci w internecie
11.05.2009 10:27, aktualizacja: 11.05.2009 11:04

Zakończyły się prace nad przygotowaniem "Porozumienia na rzecz bezpieczeństwa dzieci w internecie" zainicjowanego przez Grupę Telekomunikacja Polska. Dokument opracowany został pod patronatem Minister Elżbiety Radziszewskiej, Pełnomocnika Rządu ds. Równego Traktowania. Podpisanie "Porozumienia" planowane jest na połowę czerwca.

"Porozumienie" jest dobrowolnym wkładem w zapewnienie dzieciom bezpieczeństwa w Internecie, w szczególności zaś we wsparcie zwalczania nielegalnych treści internetowych (pornografia dziecięca oraz nawoływanie do nienawiści). Sygnatariusze przewidują m.in. podejmowanie indywidualnych i wspólnych działań komunikacyjnych i edukacyjnych, wypracowanie i stosowanie podobnych procedur postępowania wobec nielegalnych treści czy zaangażowanie w międzynarodowe inicjatywy dotyczące bezpieczeństwa dzieci w mediach elektronicznych.

W pracach zespołu brało udział kilkadziesiąt podmiotów - firm, zrzeszeń przedsiębiorców, organizacji pozarządowych oraz instytucji administracji państwowej. Trwa gromadzenie deklaracji podmiotów zainteresowanych przystąpieniem do porozumienia. W tym momencie gotowość do podpisania go zgłosiły - obok Telekomunikacji Polskiej, PTK Centertel i Wirtualnej Polski - Helpline.org.pl Fundacji Dzieci Niczyje, Kidprotect.pl, NASK, Polskie Badania Internetu oraz Urząd Komunikacji Elektronicznej. Podpisanie "Porozumienia" planowane jest na połowę czerwca.

"Porozumienie" będzie jednym z tematów poruszanych podczas panelu dyskusyjnego w ramach konferencji "Bezpieczeństwo dzieci w mediach elektronicznych - dzieci i nie tylko...", która odbędzie się 22 maja w Warszawie. W dyskusji - obok Pełnomocnika Rządu ds. Równego Traktowania, Prezesa Telekomunikacji Polskiej oraz Rzecznika Praw Dziecka - wezmą udział szefowie organizacji pozarządowych aktywnie zaangażowanych w tworzenie porozumienia - Kidprotect.pl oraz Fundacji Dzieci Niczyje

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)