Porównanie sprzedaży dwóch najnowszych japońskich przenośnych konsol

Porównanie sprzedaży dwóch najnowszych japońskich przenośnych konsol

Porównanie sprzedaży dwóch najnowszych japońskich przenośnych konsol
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
30.12.2011 15:12, aktualizacja: 30.12.2011 15:32

Jesteście ciekawi, jak wyglądała w Japonii sprzedaż konsol wyprodukowanych przez firmy Nintendo oraz Sony? Wynik może was lekko zaskoczyć.

W drugim tygodniu pojawienia się na japońskim rynku konsoli PlayStation Vita, następczyni poczciwego PSP, obie konsole, zarówno Sony jak i Nintendo, sprzedawały się dobrze, jednak to ta z podwójnym ekranem zdecydowanie wygrała tę konkurencję.

Wypuszczona na świat 1. grudnia Vita rozeszła się w pierwszy weekend w liczbie 360 tysięcy egzemplarzy, zaś tydzień po nim musiała zaliczyć do odrobinę mniej udanych. Tuż przed Świętami Bożego Narodzenia Sony sprzedało tylko 72 tysiące konsol PSV.

Niekwestionowanym liderem zostało Nintendo z wynikiem 48. tysięcy sprzedanych konsol. Miejsca trzecie i czwarte zdobyły stacjonarne konsole, odpowiednio: Wii (91 176) oraz PS3 (75 479).

Wygląda na to, że debiutująca w lutym bieżącego roku konsola 3DS nie ma jeszcze swoich najlepszych dni za sobą, zaś PlayStation Vita czeka dopiero na prawdziwy sprawdzian. Mam na myśli trafienie następczyni PSP na rynki: europejski i amerykański.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)